Posti käyttää samaa metodia kuin suomalaiset yrityksetkin. Kun menekki notkahtaa, niin nostetaan hintoja. Korkeammat hinnat taas supistavat menekkiä edelleen ja taas pitäisi nostaa hintoja. Lopulta pulju on myytävä ulkomaille!
Postin "strategia"
21
149
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jännää ihanko totta
- Anonyymi00003
Etkö muuhun pysty, oletko täysi tollo?
- Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Etkö muuhun pysty, oletko täysi tollo?
Sinähän sen tiedät kun olet kjäh kjäh
- Anonyymi00018
Anonyymi00005 kirjoitti:
Sinähän sen tiedät kun olet kjäh kjäh
ja et muuta osaa kuin kjäh kjäh joka ketjussa, mene jo hoitoon
- Anonyymi00002
Totta ihanko jännää
- Anonyymi00004
Sulaa hulluutta maksaa postimerkistä euroakaan. Itse ostin viimeiset postimerkkini vuonna 2008.
- Anonyymi00006
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi00014
Joo, en ole minäkään postia vaivannut ainakaan 10 vuoteen.
- Anonyymi00007
Mihin aikaan vuodesta 2008? Minkälainen merkki?
- Anonyymi00009
Sitähän ei sulle kerrota
- Anonyymi00008
Noinhan se toimii huoltoasemabaari ABC:lläkin. Kun asiakkaat vähenee, niin nostetaan hintaa, huononnetaan laatua ja taas ruokailijat vähenee. Lopulta ei ole kuin se itämainen keittiöhenkilökunta wokkeineen ja watabeineen.
- Anonyymi00010
Sitä muonaa syötä edes koiralle
- Anonyymi00015
Kuka nyt absilla syö? Sen "ruoka" ei ansaitse sanaa Ruoka. Kerran erehdyin, toista kertaa ei ole tullut, eikä tule. Vieläkin menee inhon väristykset, kun ajattelen, että koko seisova pöytä oli melkoista sontaa. Keräilin sitten salaattia ja leipää.
- Anonyymi00011
Ei kai kenenkään koiran vatsa kestäisi sellaisia makuja ja mausteita mitä apsilla nykyisin on noutiksessa. Harvan ihmisenkään vatsa.
- Anonyymi00012
Kävin joku aika sitten absilla syömässä lähti ruokahalut kun nämä duunarit likasilla vaatteilla ja käsillään mätti noutopöydästä tavaraa lautaselle yök....
- Anonyymi00016
Anonyymi00012 kirjoitti:
Kävin joku aika sitten absilla syömässä lähti ruokahalut kun nämä duunarit likasilla vaatteilla ja käsillään mätti noutopöydästä tavaraa lautaselle yök....
Sua varten on hienostoravintolat, älä missään nimessä mene rahvaitten paikkaan. Veikkaan myös, että olet ämmä.
- Anonyymi00013
Posti, tuo haiseva paskaläjä! Eiköhän tuostakin Postin pääjohtaja kuittaa kiitoksena miljoonan ja muut pikkunilkitkin ainakin puoli milliä, ettei tule paha mieli.
Tommosta saatanan loislaitosta ei tarvita mihinkään.- Anonyymi00017
Tiedätkö muuten, mikä tuo Posti on?😁
- Anonyymi00019
Taitaa nyt olla Suomessa kotimaan kirjeille maailman korkeimmat hinnat, Italiastakin tulee ulkomaan Priority kirje puolella Postin kotimaan kirjetaksalla Suomeen
- Anonyymi00020
Ja vielä tosi hidas toimitus Postilla, Pankin kirjeen kulkuaika Hesasta Jykylään oli 11 päivää!
- Anonyymi00021
Se lähtee Helsingistä pankista kolmella eri kuljetuksella ensin Tampereelle. Siellä tsekataan toimitusosoite ja kirje palaa Helsinkiin odottamaan kyytiä Jyväskylään. Kun se saapuu jyväskylään, se menee päävarastolle, josta se yhdellä kyydillä siirretään paikalliseen jakelukeskukseen. Sieltä se siirtyy toimituskeskukseen, josta lajittelija osoittaa sen jakelijalle.
Intialaisen näköinen jakelija on saattanut juuri lähteä keikalle, joten hänen seuraava jakelukeikka alueellesi on kahden päivän kuluttua.
Sen se vie!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492