Mihin hukkui....

Juttu kytömaantien raideliikenne onnettomuudesta.
Siinä on jo monta onnettomuutta ollut. Miks ei sitä suljeta
291055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Hidasta on muuttaa tienpaikkaa kun maanomistajat valittavat eikä byrokratian rattaat kovin nopeasti pyöri. On se kumma kun noita tasoristeyksiä ei saada loimaan ja mellilän väliltä vähennettyä! Ikävästi voisi paikkakunnan tunnuslauseena olla: Loimaa, tasoristeysturmistaan tunnettu!

1Äänestä
  • Mellilän risteyksessä sattui se kuolemaan johtanut kolari niin voitaisiinko 9-tie sulkea. Mihin täältä maalaisten pitäisi päästä, pilaavat vain urbaanien tamperelaisten ja turkulaisten päivän jos tulevat 'huudeille'. Loimijokeenkin on ihmisiä hukkunut mutta jos kaivetaan tunneli Tammelan Pyhäjärvestä Huittisiin ja kuivataan koko paska väliltä niin nuo hukkumiskuolematkin vähenee.

    Äänestä

Joku nainen on kuollut

Äänestä

Saisiko kuvia onnettomuusautosta.

Äänestä
  • Ei siitä rusinasta oo mitään kuvia. Mitä luulet et jäljelle jää kun juna tuli kauheeta vauhtia,

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei siitä rusinasta oo mitään kuvia. Mitä luulet et jäljelle jää kun juna tuli kauheeta vauhtia,

    Tuon pituinen painaa vajaat 350 tonnia.

    Äänestä

Katso Ilta-Sanomista tai iltalehdessä. Nähdäkseni joku vaalea auto.

Äänestä

Harmaa, näkyi ainakin Forssan lehdessä.

Äänestä

https://www.loimaanlehti.fi/2026/06/tasoristeysonnettomuus-loimaalla-kytomaantiella/

Ei voi aina lähtee sulkeen, kun menee kulkeminen kohtuuttoman hankalaksi.
Nyt ei jääny ainakaan kitumaan, stadissa joku hyppäs sillalta radalle mutta juna ei tainnu ja voinut yl iajaa, kun jäi henkiin, käytännössä vege. Kyllä ne ainoat varmat taitaa olla eutanasia ja käsiase. Sitä on syöpää, alsia, tetraa ja muita pitkäaikaisia sairauksia ja vammoja, joissa on piiiitkä saattohoitovaiohe tavallaan

lajijasuris

Äänestä
  • Joo mut toi on tosi vaarallinen risteys,onkos siinä edes puomejakaan

    Äänestä

Joo.harmaa kun katoin Ylen sivua missä näkyy hyvin auto

Äänestä

Siinä mahto jäädä lapsi ilman äitiään

Äänestä

Näyttää joltain pieneltä autolta kun takaosaa katsoin. Se on niin kuin ruskeenharmaa

Äänestä

Voi olla joku vanhempi ihminen eikä siis oo vaan huomannut et juna tulee kun oli kirkas ilma

Äänestä

tai itsemurha

Äänestä
  • Töihin tuohon aikaan aamusta ollaan menossa!

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Töihin tuohon aikaan aamusta ollaan menossa!

    Joo harva tuskin meinaa, että tänään pitää ajoissa nousta ja ehtiä junan alle, töihin menossa luultavasti ja sitte jokin ajatuskatko tai huomion herpaantuminen, surullista joka tapauksessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Töihin tuohon aikaan aamusta ollaan menossa!

    Niin tai kauppaan

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Töihin tuohon aikaan aamusta ollaan menossa!

    Yötyössä ollaan ollaan tulossa !

    Äänestä

Hyundai Getz oli järkyttävässä kunnossa törmäyksen jäljiltä.

Äänestä
  • Kävitkö paikanpäällä katsomassa

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Kävitkö paikanpäällä katsomassa

    Todennäköisesti ei ole käynyt, tai sitten ei autoista tiedä yhtään. Skoda Octaviaa ja Hyundai Getziä on vähän vaikea sekoittaa toisiinsa.

    Äänestä

Varmaan tullut oikosulku eikä oo tajunnut et on tullut vartioimattomaan tasoristeykseen tai ehkä puhui puhelimessa

Äänestä

Vasta tapahtuu jotain, kun jonkun päättäjän omainen kuolee tuossa, näin on. Byrogratia on suomessa erittäin raskas, mitään ei pystytä tekemään nopeasti, menee 10v. yleensä.

Äänestä
  • Ei Loimaalla ole semmosia päättäjiä, jotka voi vaikuttaa kovinkaan paljon vr:n asioihin.

    1Äänestä

Kävin paikan päällä. Hyundai karussa kunnossa. Tuskin korjattavissa, lunastukseen menee.

Äänestä
  • Ei kai sellaista voi korjata kun etuosa on kokonaan rusinana

    Äänestä

Ihmisiä kuolee joka päivä, tavalla tai toisella.

Äänestä
  • kyllä, enemmän ku syntyy uusia

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juttu kytömaantien raideliikenne onnettomuudesta.
Siinä on jo monta onnettomuutta ollut. Miks ei sitä suljeta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu