Mähän tunnen sut. Pitkästä aikaa tuli olo etteihän mun tarvii jännittää sua. Mehän ollaan tuttuja kaikinpuolin.😅
Mitä mä sua jännitän
Anonyymi-ap
18529
5Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Jännitys ei ole toisen tuntemista, se on tunteiden tuntemista, koska rakkauden energia on kummallista, se on samaan aikaan vetovoimaista, mutta vastapuolen jännite voi olla hieman työntövoimaista. Siksi, pitää lähestyä rohkeasti ja pelkäämättä toisen läheisyyttä ja lopuksi vetovoima ilmaisee naisen ja miehen tiukkaan syleilyyn, niin kuin oli tarkoitettukin.
Mitä sä selität. Me tunnetaan toisemme kyllä.
Mitäs, jos yritti lähestyä, eikä mitään vetovoima imaisuja tai muitakaan ilmaisuja 😗 you know, tullut?
Niin sähän saat sitä arvailla. Mut kukaan ei sulle sitä tuu kertomaan.
Olipas tyly vastaus 😭 nyt kyllä pahoitin mieleni.
Hienoa. Se oli tarkoitus. Mees pentu nyt muualle leikkimään.
Minä sua vaivaa? En sanonut mitään ikävää, niin alat aukomaan päätä. Kummallisia ihmisiä.
Ja jos sun mielestä viiskymppinen on pentu, niin otan kohteliaisuutena, kiitos.
Aika tavalla merkitsevää on, millä tavalla lähestyy. Onko sydämen suora vai alkaako jotenkin turhan kaukaa lähestyä. Minun mielestäni jos vaikka nainen hipaisee kämmenselkään, se on hyvin henkilökohtainen ele ja tavallaan kertoo; haluan tutustua sinuun henkilökohtaisesti. Jos nainen pyytää; lähetkö tanssimaan, ja siinä naapurin Pekkakin ilkkuu pyytämättä vieressä, sellainen lähestyminen ei ole läheskään niin henkilökohtaista.
Ompa sulla lapselliset jutut noin vanhaksi. Ei liity sinuun.
Koskettaminen on vähän vaikea asia, jos ei vielä olla sellaisella tuntemisen asteella. Joidenkin kanssa se vii olla ihan luontevaakin, joidenkin kanssa taas ei mitenkään.
Ok 😂
Voihan niin olla. Mutta se voi olla aika suora keino avata kanavat jos tietää ettei kohde siitä pahastuisi. Muutenkin, mitä avoimempi ja rehellisempi alku, se voi olla jo tuhansien ja tuhansien sanojen oikopolku kohti henkistä ja fyysistä läheisyyttä.
Ei ihan kaikinpuolin :)
Ei kait nyt ketään voi täysin tuntea.Kuitenki tarpeeks ettei tarvitsisi jännittää.
Silloin jos ihmisten välillä ei ole jännitettä, ei ole välttämättä tunteitakaan. Juuri siksi kavereiden kanssa on niin helppo jutella ja olla heidän kanssaan kun heihin ei ole syviä ja voimakkaita tunteita. Kaverit ovat kuin ”homoja” kun itse on hetero ts. ei voisi kuvitella esim. seksiä tai intiimiä kanssakäymistä heidän kanssaan.
Mitä ihmettä selität. Miksi kerrot minulle tämmöistä kukaan ei puhunut seksistä yhtään mitään aloituksessa. Tottakait minulla on häneen tunteita hän on kaivattuni mut en ymmärrä miksi jännitän häntä nykyään niin paljon kun oltu niin läheisiä aiemmin ettei mun tarvitsi häntä jännittää.
Tiedoksi naiselle: minua ei tarvitse jännittää. Olen itse ujo jännittäjä. Minua voi vaan halata ja olen tosi hyvilläni siitä.
Ei olla enää mitään tuttuja