Kalajoella nuorille pride piknik,heh

Anonyymi-ap

"Kesäkuu on kansainvälinen Pride-kuukausi ja nyt Kalajoella järjestetään ensimmäinen nuorten Pride-tapahtuma. Piknik järjestetään nuorisotila Alexin takapihalla ."

Ihan oikeasti nyt,siis ei mitään järkeä , Kenen idea on tällainen järjetön pride juttu nuorille? Yritetäänkö niitä nyt siis saada mukaan täälläkin pride vouhotuksiin. Nuoret jotka tarvitsee normaalia elämisen mallia,aletaan uskostaan että pride tapahtumat on normaalia? Ja siis hyväksyn jos on Gay/lesbo/bi, mutta nää tapahtumat nuorille ei sovi järkeen kyllä yhtään. Aikuiset on eri asia.

6

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Myös Kalajoen on aika mennä eteenpäin ja nähdä nykyaika uusin silmin.On kivikautista ja muokkaamista ettei oteta huomioon nuorten toiveita tulevaisuuden suhteen sillä myös heillä on erittäin paljon kysymyksiä ja tiedonjano on valtava,sen takia kyseinen tapahtuma Kalajoelle on toivottava on toki ymmärrettävää että Kalajoella löytyy paljon niitä joilla on eriävä mielipide mutta eihän niiden ole mikään pakko sinne tapahtumaan mennä kuikuilemaan

      • Anonyymi00002

        Sairasta nuo pride vouhotukset.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Sairasta nuo pride vouhotukset.

        Tuo sinun vouhotus on sairasta.


    • Anonyymi00003

      Meinaatko että ihmisestä jotenkin maagisesti tulee homo vasta aikuisena? Pelkäätkö että niin käy joku päivä myös sinulle?

    • Anonyymi00005
      UUSI

      Mahtavat billeet. Tulleeko puppelipoijaat jenkillä paikalle?

    • Anonyymi00006
      UUSI

      Tuleeko kikkelikuvien lähettäjä paikalle myös kun on nuoria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      431
      2700
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      2005
    3. 160
      1564
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      64
      1479
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1426
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      476
      1247
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      145
      1054
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1044
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      922
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      892
    Aihe