Sisäministeri, Suomen Irma Greesen johtamassa ministeriössä isoja ongelmia. Rankkaa työpaikkakiusaamista, huutamista, vähättelyä mm.
Eikä yllätä. Muuten, toisen persun johtamassa ministeriössä on pakolliset rukoushetket.
Onneksi on vaalit keväällä 2027.
Eikä yllätä. Muuten, toisen persun johtamassa ministeriössä on pakolliset rukoushetket.
Onneksi on vaalit keväällä 2027.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Johtaako myös Tavio pelolla?
Toivottavasti Golgata-Olga ei Vornasen tavoin kanna käsiasetta mukanaan. Voi vaikka ampua vahingonlaukauksen puolustaessaan johtaja-asemaansa, jos vaikka joku alainen erehtyy sanomaan vastaan fyyrerille.
Naamastaan päätellen on jokaisen lähellään olevan syytä pitää varansa.
eikös irma greese ollut purra ja olikos minun ajatuksiani ja kuka sministeri oli ihan hallan näköinen 🤣🤣🤣 jokainne ymmärtää nämä huumorina , mutta vasemmsito ottaa tosissaan 😠
Ei ole yllätys.Persut saavat hyvänkin ilmapiirin mädäksi.Turpa kierossa kulkevat ja leikkivät isänmaallisia kristittyjä.Diktatuuri on niiden juttu.
ei kun asioiden oikein tekeminen on se juttu
Voi kuvitella millaista on normaali-ihmisillä persujen johtamissa
virastoissa. Työsuojeluviranomainenkin tuli tarpeelliseksi.
Persut johtaat pelolla. Jos ei totella, tilataan paikalle vasarapartio. Ja jos ei sekään tehoa, tulee Riikka irvistämään. Ja se on sellainen keino että siinä kovimmiltakin tulee kuset ja paskat housuun. Jos ei muuten niin naurusta.