Ettei saatu toisiamme?
Pystytäänkö me tähän
Anonyymi-ap
37408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
no pakkoha se o
Miksi on pakko?
Tilanteita tulee ja menee, ajoituksilla on merkitystä. Aina ajoitus ei ole oikea, jos on huolia ja murheita, jotka aina vaikeuttaa tilannelukua ja toisen ymmärtämistä silloin voi olla monta mutkaa suoristettavaksi? Luottamus toiseen, että siitä voisi syntyä jotain itseään suurempaa vaatii monesti paljonkin aikaa. Kemiaa tarvitaan paljon, jotta kohtaamisista tulisi enemmän lähentäviä kuin etäännyttäviä. Mutuja vain, ei sen vakavempia.
Kuka ei saanut ketä ja miksi?
Kyllä ihminen voi elää niin, että koko ajan kaipaa ja ikävöi. Sellainen täysi onnellisuus puuttuu.
Tulisiko siitä mitään. Epäilen.
En tiedä mut aika suoria me ollaan ihan kaikkien tunteiden kanssa
Miksi epäilet?
Epäilen erilaisuuttamme mutta nyt en ehdi enempää. Täytyy lähteä toisaalle.
Tätä mietin erään kohdalla kun sanoi että never again ja sitten itse laittaa viestiä pitkän ajan jälkeen. Ei voi olla helppoa olla tuollainen kun on...
En halua että kaikki jää tähän... Haluan sinut.
Rakastan sua kaikesta huolimatta
Niin minäkin sinua en voi tunteilleni mitään.
Ja nyt haluttaa sitä. Ihan paskaa tämä on kun ei pystytä päästään irti toisistamme
Ei ollut tuo jatko sitten minulta joku taas sotkee...
Rakastatko miten paljon
Ajattelen sinua joka päivä... Odotin eilen että olisitpa laittanut viestiä. Olen miettinyt uskallanko vielä paljastaa tunteeni sinulle jos olemme kahden.
Eihän me olla kun et sitä halua
Haluanpas enemmän kuin mitään muuta...
En jaksa uskoa
Minä olen jo aikoja sitten päästänyt irti henkilöstä, joka ei ymmärtänyt sitä etten pidä hänestä!
Tietenkin pystytään. Et ole maailman ainoa mies. Etsin juuri etelänmatkaa, minne lähteä ja unohdan sinut.
Ei välttämättå auta unohtaan ketään, mutta muutoin lomailu piristää ja auttaa jaksamaan arkea. Antaa sulle itselle muuta miettimistä. Vahva suositus matkalle etelään tai minne tahansa kiinnostavaan paikkaan.
Ja siis sivusta mietelmä.
Minusta on outoa että jotkut eivät pysty unohtamaan, minulle se on ollut helppoa, koska en ole kaivannut ketään moneen vuoteen!
Älä vielä sano.
Jotenkin vaan tuntuu, että kärsivällisyyteni on loppu. Olemme aika kauan tunteneet toisemme ja molemmat välittää toisistaan, mutta mitään ei kuitenkaan tapahdu.
Sano minulle mielummin suoraan tai vaikkapa edes vähän epäsuoraan, kunhan vaan sanoisit edes jotain ja ottaisit yhteyttä. Sinulla on nyt numeroni, ota yhteyttä ihan omalla nimelläsi ja omana itsenäsi ja soita vaikka mahdollisesta jatkosta. Ei siinä mitään noloa voi olla. Mihinkään anonyymeihin kyselyihin en vastaa. Kaipaan sinua.
Ei 😆
Täytyy yrittää. Käytännön tasolla sinä jo päätit niin.
Näin hän valitsi.
Yksin on vaikea saada aikaan.
Se on tasan tarkkaan juuri noin! En ole kaivannut ketään sen jälkeen kun aikoinaan erosin! Pidän vain samaa ikäluokkaa olevista miehistä kuin itse olen! Stalkkerin toiminnan takia olen voinut huonosti kauan!!
Höpötystä.
No yhdessäeiku
Maailma ja ihmiset muuttuvat.
Jos kyse tapauksesta stalkkeri ja vanhempi nainen, niin nainen ei ole koskaan halunnut olla missään tekemisissä stalkkerin kanssa!