Uusi tilapäinen komissio?

Jos uusi tilapäinen komissio pannaan pystyyn, ketkäs sinne pääsevät päätöksiä askaroimaan? Ja Mistä laki osaaminen saadaan että ei tule toistamiseen tappioita raastuvissa ja pykälät ovat kuosissaan???
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuukka Suomalaisen Laineeseen kohdistama ajojahti on jo mennyt kiville. Hallinto on saatu lyhyessä ajassa tuon tumpelon toimesta kaaokseen ja kaupunki vapaaseen syöksyyn. Suhmurointia ja epäonnistuneita salailuyrityksiä. Laittomia irtisanomisia. Eiköhän täällä ala veronmaksajien mitta olla täynnä näihin tunareihin.

Äänestä
  • ei suomalainen tajua mitään tehdä oma aloitteisesti kosonen määrää ja muut tottelee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos uusi tilapäinen komissio pannaan pystyyn, ketkäs sinne pääsevät päätöksiä askaroimaan? Ja Mistä laki osaaminen saadaan että ei tule toistamiseen tappioita raastuvissa ja pykälät ovat kuosissaan???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu