Silmä-Sarah edelleen katkera - riitauttaa erottamisensa

"Jengi heittaa, meanwhile mä Finnairin business luokas"

Haluaa väkisin olla missi vaikkei sovellu siihen hommaan.
20261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Katkera likka.

4Äänestä

Nyt alkais jo riittämään tämä show.

5Äänestä

Sarah voisi jo rauhoittua ja mennä kiinalaiseen syömään.

2Äänestä

Rasistinen käytös ei sovi kenellekään.

1Äänestä

Sarah on kuin venäläiset ja muut mamut. Aina kun mokaa niin vika on muissa.

5Äänestä

Nauttikaa oikeusvaltiostanne. Mitäs luulitte että tulee tapahtumaan?

Äänestä

Tulee roimasti sakkoja neidille tai juttua ei käsitellä ollenkaan.

2Äänestä
  • Pappa betalar.

    Äänestä

  • Lopettaisi nyt tyttö tai nuori nainen noi oikeus juttunsa. Koska tulee ne kuitenkin oikeesti häviämään.

    2Äänestä

Kyllä ovat nämä nykyiset ikiteinit vieraantuneet kulttuurista ja maailmasta sekä perinteistä. Miss Suomen titteliin ei riitä, että on ryntäät esillä ja pyörittelee tai venyttelee silmiä. Missiltä on vaadittu myös henkistä sivistystä ja korrektia ajatusmaailmaa. Vaikka monet ovat kliseisesti puhuneetkin maailmanrauhasta, lapsien ja naisten oikeuksista, eläimistä, ilmastonmuutoksesta jne. Mutta selfie-misseille on ihan eri missikisoja ja niitä tässä maailmassa riittää. Jopa ns. pissiksille on "omii kisoi".

Äänestä

Tyhmää julkisuuden hakua. Pitäs ajatella mitä tekee, eikä itkeä seurauksista jälkeen päin. Onneksi ei enää venyttele silmiään miss Suomen nimissä. Enää ei saa titteliä takaisin. Kehui pisnes luokan matkaa, jonka virma maksoi, tais nousta kuset lettiin. Ei jatkoon.

2Äänestä

Miss Suomelta edellytetään sivistynyttä käytöstä. Eikä möläyttele mitä tahansa, kun ei ole mitään sivistystä. Luulee olevansa maailman napa. Eipä tuo olko näkökään ollut kovin kaksinen. Onneksi menetti tittelin,

2Äänestä

Toivottavasti maksaa itse oikeus kulut, omat ja vastapuolen. Kulut eivät saa mennä veronmaksajien piikkiin.

3Äänestä

Tämä mamu-missi on pilannut Suomen maineen mm. Japanissa. Idioottimissi tuhoaa kauppasuhteitamme!

3Äänestä

Ihailen suuresti Sarahia. Ei jäänyt tuleen makaamaan ei antanut kiusaajien voittaa vaan luo uraa vakaasti. Sitähän eivät kiusaajat ja muut vasemmistoämmät voi sietää. Siitä tämä raivo ja katkeruus, jota ei todellakaan tunne Sarah vaan tämän ketjun surkimus aloittaja. Itse tunnen vihaa kun luen tuosta törkyämmästä joka yritti lyödä Sarahia. Jos olisin ollut paikalla niin ämmän nenä oli päätynyt poskelleen. Kaunistus se olisi varmasti sille ollut. SARAH! ✊️💛

Äänestä
  • Jengi heittaa meanwhile mä Finnairin business luokas.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Jengi heittaa meanwhile mä Finnairin business luokas.

    Sinäkin voit matkustaa Finnairin businessluokassa. Kukaan ei estä.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Sinäkin voit matkustaa Finnairin businessluokassa. Kukaan ei estä.

    Olisi kiva matkustaa Sarahin kanssa yhtä aikaa. Näkisi kunnon ökyelämää ja kenties legendaariset silmävenytykset 🍾🥂 ✈️

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Olisi kiva matkustaa Sarahin kanssa yhtä aikaa. Näkisi kunnon ökyelämää ja kenties legendaariset silmävenytykset 🍾🥂 ✈️

    Muuttaisi kokonaan vaan pois Suomesta. Kiitos näkemiin 💩.

    1Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Muuttaisi kokonaan vaan pois Suomesta. Kiitos näkemiin 💩.

    Menolippu hänelle ja mahdollisimman kauas.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Jengi heittaa, meanwhile mä Finnairin business luokas"

Haluaa väkisin olla missi vaikkei sovellu siihen hommaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu