Oopperajuhlien merkkivuosi 2027

Tämän päivän Itä_Savossa oli uutinen, että ensi vuosi on Oopperajuhlien merkkivuosi. Silloin tulee kuluneeksi 115 vuotta ensimmäisistä oopperajuhlista vuonna 1912. Mutta minne unohtui Oopperajuhlien uudelleen aloitus vuonna 1967? Siitähän tulee ensi vuonna 60 vuotta. Sitä kannattaa juhlia! Oopperajuhlat toivat lehden mukaan viime vuonna 26 miljoonaa euroa matkailutuloja kaupungille.
7210
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kohta pääsemme taas oopperoiden maailmaan. Lienevätkö lippujen hinnat laskeneet? Joka tapauksessa luvassa on taas huippuhienoja esityksiä. Klassikoita vailla vertaa!

2Äänestä
  • Soitti siis 😁

    Äänestä

Miten helvetissä tästäkin ketjusta jo poistettuja viestejä 🤔

Äänestä
  • Viestien poisto kertoo siitä, että tämä aihe ja sen myönteinen käsittely saa joissakuissa aikaan primitiivisen raivonpuuskan, ja kommentit ovat sen mukaisia.

    1Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Viestien poisto kertoo siitä, että tämä aihe ja sen myönteinen käsittely saa joissakuissa aikaan primitiivisen raivonpuuskan, ja kommentit ovat sen mukaisia.

    Eise kerro mitään kenestäkään jos poistetaan viestejä, tekoäly poistaa niitä jos sielä on tiettyjä sanoja, solvauksia, kirosanoja, rasistisia sanoja yms.

    Äänestä

Eli meikäläisen viestin HÖNÖ poistanut taas kerran 😂. Isäni siskon kanssa käytiin ilmaiseksi lukemattomat oopperat katsomassa, koska serkkupojat olivat siellä TÖISSÄ!

Äänestä
  • Hönöllä on sentään työpaikka! Toisin kun eräillä😂"serkkupojat" tarkoitat varmaan tummempia kavereita

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämän päivän Itä_Savossa oli uutinen, että ensi vuosi on Oopperajuhlien merkkivuosi. Silloin tulee kuluneeksi 115 vuotta ensimmäisistä oopperajuhlista vuonna 1912. Mutta minne unohtui Oopperajuhlien uudelleen aloitus vuonna 1967? Siitähän tulee ensi vuonna 60 vuotta. Sitä kannattaa juhlia! Oopperajuhlat toivat lehden mukaan viime vuonna 26 miljoonaa euroa matkailutuloja kaupungille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu