Viestiä täällä sun kanssa. Ne asiat on on meidän kahdenkeskisiä eikä kuulu muille.
Minusta ei ole enää hyvä idea
Anonyymi-ap
65833
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 65
Vanhimmat
Mä kirjoitan tänne toisista
S
Se on sun ikioms sairautesi se sitten.
No se on nähty kuule
Samaa mieltä. Sen vuoksi odatankin viestiäsi. Ei tämä paikka ole näiden tunteiden arvoinen.
Ei olekaan. Täällä on uteliaita, kateellisia, vihamielisiä jne. Toki varmasti kivojakin tyyppejä, mutta siitä huolimatta meidän asiat kuuluu vain meille.
Näin on. Toivon, että pääsemme jakamaan noita yhteisiä asioita aivan muualla ja pitkään.
Sitä minäkin toivon.
Kohti yhteistä tulevaisuutta siis?
Juurikin niin :)
Tätä kautta tunnisteita laittava saattaa olla joku täysin muu kuin se kenenä esiintyy. Itse en ottaisi mitään täällä kirjoitettua vakavasti.
Se on sun asiasi mitä otat vakavasti ja mitä et. Mulla aika vahva intuitio ja luotan siihen.
No jos ymmärrät viestisi ei kerro kenellekään yhtään koka olet saati tavoita oikeaa.
Opettele sinäkin kirjoittamaan suomen kieltä!
Sopii minulle. Sinun pitäisi tulla käymään. Voidaan sopia asiat ja jättää tämä palsta taaksemme.
Kyllä se jää varmasti, kun oikea yhteys vahvenee. Tämä on vain välivaihe.
On muuten ollut pitkä välivaihe.
Tuntuu ikuisuudelta, mutta mietipä tarkemmin.
Mitä pitää miettiä?
Nyt en ymmärrä, mutta tuntuu että ollaan päästy eteenpäin. Minun pitäisi olla vähän rohkeampi, mutta haluaisin mahdollisuuden puhua kahdestaan. Vaikea antaa vinkkejä kun muut kuuntelee. Uutena ongelmana että päästään pätkis puhumaan, vaikka nekin hetket on herkkuja.
Suojelen itseäni keskustelemalla täällä koska minua sattuu henkisesti muutenkin asiat ja elämän kulku ja kokemukset.
Minä taas olen aikoinani viestinyt jotain tykkäämisestäni ihmiselleni, ja tiedostanut että kyseessä on minulta ihailu ja arvostaminen, häneltä sympatiseeraaminen. Prosessoin tällä hetkellä voimakkaasti omia tuntemuksia ja yritän saada niistä selvää. -ei ap
Lopetin jo
Oikeasti kuvittelet, että kirjoittelit täällä jonkun kanssa joka tunnisti sinut ja jonka sinä tunnistit?
Sehän ei ole sinun asiasi mitä minä kuvittelen ja uskon. Huolehdi vaan omista asioistasi.
Niinhän tuo aloittaja sanoo. Kuvittelee viestineensä täällä jonkun tietyn kanssa.
Yleinen palsta, tahvo. Kirjoita soopa päiväkirjaasi, jos et kestä sitä, että muut kommentoi.
Ei ole mahdotonta, tähän enempää avaamatta mutta oikeassa ap on.
Tiedän, että se tuntuu erikoiselta, mutta on sitä maailmassa ihmeellisempiäkin asioita tapahtunut.
Antaa tulla vaan. Kyllä mä kestän ja annan takas samalla mitalla.
Mä kans! Antaa tulla vaan, kyl mä kestän. Tähän laariin mahtuu paljon ryönää. Paitsi etten anna samalla mitalla takas, mieluiten halaan ja jatkan eteenpäin.😘
Näin on, parempi olisi suoraan viestitellä jos on yhteystieto tai nimet tiedossa. Joo tätä ei tarvittas enää. Pyrkiny ettei liikaa täällä esillä.. anteeksi, jos koit sellasta. Siis että tunnistit jo meidät täältä? Miten toivoisit jatkon suhteen?
Kyllä se jatko menee omalla painollaan. Älä huoli :(
Eiku siis :)
Näin mennään ; )
; ) jep
Miksi ette si keskustele kahden keskisiä asioitanne keskenänne mä en esimerkiksi ole omista asioistani kertonu täälläkään muuta kun sen miksi olen sellainen kuin olen ihan on oma valintani halusin olla isääni PAREMPI vaati paljon oli selvinpäin kuin enkeli ei puuttunu muiden asioihin edes pyydettäessä mu eipä tuo ollu psykiatrin ammattia harkinnu koskaan edes vaihtoehtona teki sen minkä osas itse oli yllättävän paljon mitä osas ottaen huomioon ettei ollu mitään ammattia edes "(sekatyömies)" kun ei ole koulutusta sillä nimikkeellä on turha vaatia palkkaa tyydyttävä siihen mitä saa osaavalle tekijälle siinäkin kai maksetaan kohtuullisesti jos ei pärjää johtuu ongelma omista elämäntavoista
On sitten aloitus trolli tai ei, niin yleisesti toivon ihmisten keskustelevan. Jos on epävarma pystyykö sittenkään mitään sanomaan, niin aina voi tarkota toiselle sen mahdollisuuden olemalla ihan vaan yhteydessä.
Eo välttämättä pysty, jos on ääni pois tai käheänä. Muuten varmasti puhua pystyy.
Jaa. Minä toivon että saan mahdollisuuden vaikka sitten mykän kanssa.
Nytkö vasta tajusit? Aika hidas olet
Nyt olen valmis jättämään tämän ja jatkamaan oikeasti hänen kanssaan.
Se on totta kyllä, jos kirjoittaa mitään liian tunnistettavaa. Irlissä pitäis tapahtua viestinnän.
Tai yleensäkin jos haluaa viestiä oikealle henkilölle eikä randomeille.
Olen vähentänyt paljon täällä kirjoittamista ja lukemista. Ja voinut siksi paljon paremmin. Ajattelen myös paljon positiivisemmin hänestä, meistä, kun en notku täällä. Odotan syksyä ja sitä, että tapaamme taas kasvokkain useammin. Jatkossa luotan pääasiassa oikeaan elämään, irliin.
Kuin hänelle, naiselta miehelle
Minäkään en kirjoita tänne enää. Tämä hetki oli poikkeus.
Näin on. Hankala, jos täällä kirjoittelu ja irl ristiriitaista.
Olen täällä kirjoitellu ihanuudelleni ja aika selvillä vinkeillä. Luulen että hän on käynyt täällä ja tunnistanut. Yhdessä tapaamisessa oli sillainen tunnelma että odotti minun sanovan jotain.
Minun kirjoitukseni täällä ja käytös irl on vähän ristiriidassa. Mutta haluaisin sanoa kaiken mitä olen täällä kirjoittanut ja haluan kaivatun itselleni. Aina vain on porukkaa vierellä niin ei pysty oikein sanomaan kaikkea mitä haluaisi. Jotenkin pitäisi keksiä se miten söpöliinille voisi sydämenni avata. Ja vaikka olenkin hänestä huolta pitänyt ja lahjoja antanut niin hänenkin on voinut olla vaikea tulkita niitä. Paha paikka, mutta toiveikkaana eteenpäin. Omasta mielestäni ollaan ehkä edetty viime aikoina. Meillä oli todella ihana hetki pari viikkoa sitten.
Kirjoitatko M naiselle? Tämä oli toiselle, mutta koskee monia
En ole tuon kirjoittaja, mutta samallaisella fiiliksellä olen minäkin ja kirjoitan vanhemmalle M-naiselle.
Millainen hetki?
Millainen hetki
Siinä keskusteltiin ja sanoin hänelle että hän on todella ihana. Ihanuus meni aika punaiseksi ja ei saanut hymyä pidettyä aisoissa. Se oli lämmin hetki omasta mielestäni ja toivottavasti hänkin tykkäsi. En ole ennen sanonut mitään tuollaista hänelle.
Hempeily ja vitsailu on ok ja kivaa.
Luen tuon aina, että ”virtsailu.”
Odotan viestiäsi kun olet siihen valmis 😘
Saat vielä tovin odottaa 😘
Viestiä en laita ennenkuin olen sanonut jotain kasvokkain
Ei mitään meriselityksiä :) ehkä sivulauseessa kerron jotain jolla voi olla merkitystä :)
Sitä odotan
Et sä täällä kenenkään muun kanssa viesti kuin keidenkä nyt ikinä sattuu. Uskot tunnistavasi, mutta usko pois, pieleen menee.
Mitenhän se sun elämää häiritsee miten pieleen mulla menee?
Onko meillä muka jotain kahdenkeskistä puhuttavaa enää.
Puhuttavaa ja pussattavaa
tämä on mulle minä vs minä ex ei täällä käy ja se on kyllä helvatun hyvä
ja meillähän ei oikean elämän puolella ole enää mitään puhuttavaa