Tänään hän täyttää vuosia

Donald täyttää tänään 80 vuotta. Hän onkin persujen suurin idoli Putinin jälkeen.
Trump on maailman tervein ihminen. Siihen vaadittiin 22 lääkärin tutkimukset.
Muisti pelaa ja aina on virkeänä. Persut haluaa Nobelin rauhanpalkinnon Donaldille. Rauhan mies, mitä nyt pientä skismaa Iranin ja Venezuelan kanssa.
Onnea Donald 80 veeeeee!
15159
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

suomalaisten kuolin ikä ylitetty

Äänestä
  • USAssa Trump on jo jatkoajalla. Siellä eliniänodote on Suomea lyhyempi.

    Äänestä

Trump on parasta. Ainakin Halla-ahon mukaan.

1Äänestä
  • Trump on älykäs mies, mutta nyt hän on muuttunut täysin arvaamattomaksi siitä, mihin hän nykyään pyrkii. Nyt ei näytä hyvältä. Tuolla asenteella hän saattaa kohdata suuria vaikeuksia , sillä hän on muuttunut. Ei ole tietoa mihin hän oikeastaan pyrkii ja mitä ehkä tekee lähitulevaisuudessa- Ei hyvältä näytä! Oletan kuitenkin, että hän ei halua, että esim. Venäjä hyökkäisi Suomeen ja yrittäisi vallata Suomen. Olen varma, että Trump haluaa Suomen olevan itsenäinen valtio, eikä hyväksy sitä, että Venäjä yrittäisi vallata Suomen, Se ei sovi Trumpin näkemykseen. Hän haluaa Suomen olevan itsenäinen. Ja Venäjä tietää sen, että Trump ei halua Suomea Venäjän osaksi, Tämän asian tietää myös Putin. Arvioni mukaan Putin ei uskalla yrittää Suomen valtaamista, koska haluaa säilyttää hyvät suhteet Trumpiin. Tämä näkemys liittyy Trumpin pyrkimykseen hallita pohjoisen merialuetta eikä halua Venäjän rajaa lähemmäksi. Nämä molemmat herrat ovat tästä samaa mieltä, se on oikea ja edullinen järjestely molempien mielestä. ja se on myös Suomen etu! Näin arvioin. Mutta kokonaisuudessa Trump on arvaamaton nykyään. Varovaisuus ja luotettavuus ovat kuitenkin heikentyneet! Se ei ole hyvä asia! Mutta Trump ei hyväksy Putinin valtaavan Suomea! ...

    Äänestä

Oranssinaama elää jatkoajalla 22 lääkärin voimin.

1Äänestä
  • Huippukuntoinen ja kultaisen tarveyden omaava ukko käy vähänväliä lääkärintarkastuksessa. Jokin tässä haisee eikä se ole minun kainaloni.

    1Äänestä

Miksi persut diggaa tätä elävää porkkanaa?

1Äänestä
  • Trump on hyvä vaihtoehto kommunismille.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Trump on hyvä vaihtoehto kommunismille.

    Trump on parasta millä kommunistien kannatus saadaan nousuun.

    1Äänestä

Näin vinkuu temdiavaarin surkinuskannattajat!

Äänestä

Toimiiko Donaldilla enää edes Viagralla?

1Äänestä
  • Toveri Putin sai pillua aikanaan pääministeri Marinilta.

    Toveri Marin oli kovin kiitollinen itäisestä kyydistä

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Toveri Putin sai pillua aikanaan pääministeri Marinilta.

    Toveri Marin oli kovin kiitollinen itäisestä kyydistä

    Putin sai kylläkin kuulla kunniansa. Sen sijaan persut ovat olleet hipihiljaa ja arvostelematta mitenkään tuota Kremlin puutarhatonttua. Ja kuten itse tulit todistaneeksesi, herjaat ja valehtelet Marinista. Kremlin puutarhatonttu voi siis olla tyytyväinen tuohon porsasteluusi?

    1Äänestä

Niin älykäs että saa tehdä "älykkyystestin" 1/2 vuoden välein ja yrittää 3 kertaa.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Donald täyttää tänään 80 vuotta. Hän onkin persujen suurin idoli Putinin jälkeen.
Trump on maailman tervein ihminen. Siihen vaadittiin 22 lääkärin tutkimukset.
Muisti pelaa ja aina on virkeänä. Persut haluaa Nobelin rauhanpalkinnon Donaldille. Rauhan mies, mitä nyt pientä skismaa Iranin ja Venezuelan kanssa.
Onnea Donald 80 veeeeee!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu