Veikatkaapas milloin hinnat putoaa iisalmessa pumpuilla, kun tuo rauhansopimus on tehty.
Polttoaineen hinta
22
195
Vastaukset
- Anonyymi00001
No esitän vastakysymyksen: koska Suomessa olisi näkynyt alennus heti mittareilla? Ei ikinä.
Sitä minä vaan en ymmärrä, millä logiikalla se hinta kuitenkin nousee heti, kun öljyn hinta nousee?
Ja nyt, miksi Suomessa nousi hinta vaikka "viisaat" kertoo, ettei Suomen öljy tule tuolta?
No aivan sama enää minulle. Suorastaan hihittelen itsekseni, kun.lopetin työt, eikä ole tarvinnut ryöstöhintoja maksaa, se auto kun oli pakollinen hommissa. Jääpi pelkästään minun bensoista valtiolta mukava verovaje, enkä varmasti ole ainoa🤣.
Ps kehä 3:n sisäpuolella myyvät bensaa n 1,90€/l molemmin puolin, heti kehä 3:n ulkopuolella hinnat alkaakin sitten +2,09. Onkohan tässä epätasa-arvoisuutta kansalaisten välille? Tasa-arvoinen kohtelu ei ole mennyt vieläkään perille päättäjiltä, joten HAISTAA VITTU, SAATANAN APIBAT!- Anonyymi00002
Kiitos vastakysymyksestäsi! Meni ajatukseni ainakin perille🤣
- Anonyymi00005
Ruotsissa ja Norjassa mm. diesel noin 1.8e/l
- Anonyymi00006
Kuljetuskustannukset otettava huomioon. Nesteeltä Porvoonjalostamolta lyhyempi matka kehä kolmosen sisälle kuin tänne Iisalmeen.
- Anonyymi00008
Kyllä siinä muutama viikko menee?
- Anonyymi00016
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kuljetuskustannukset otettava huomioon. Nesteeltä Porvoonjalostamolta lyhyempi matka kehä kolmosen sisälle kuin tänne Iisalmeen.
Lisäksi kartellihan toimii?? Sentti sinne tai tänne? Tutkijoille hommia!
- Anonyymi00003
Kartelli hommia sanokaa minun sanoneen!
- Anonyymi00010
Se, että hinnat ovat kaikilla asemilla sentin kymmenesosan tarkkuudella täsmälleen samat, on ihan pelkkää sattumaa. Ei meillä täällä mitään kartellia ole.
- Anonyymi00004
Pian juhannus niin sitä ennen hinta nousee olipa sotaa tahi ei.
- Anonyymi00011
Kesäiselle hinnannousulle perusteeksi riittää jo pelkästään se, että "kesällä ne hinnat yleensä nousevat".
- Anonyymi00007
Tutkimukset käyntiin ja ilimianto!!
- Anonyymi00009
Myyjä voi hinnoitella tuotteensa miten tahtoo. Ostaja voi olla ostamatta, jos hinta/laatusuhde ei ole kohdallaan.
- Anonyymi00017
Niinpä. Orpo ja muut herrat nauraa paskanaurut. Maksakaa Köyhät. Ihmetyttää tämä abc. Samaa paskaanko menneet???
- Anonyymi00012
Sota kun loppuu niin taitaa monella myyjällä venyä se että "vielä on sodan aikana ostettua kallista polttoainetta säiliöissä" niinpä hintta pysyy korkeana ja vaikka tankkiauto tuo täydennystä niin se tahtoo hinta unohtua laskea.
- Anonyymi00013
Juuri sano telkkarissa, että menee useita kuukausia hinnan laskuun.
- Anonyymi00014
Niinpä, tuskin kovin monta kuukautta säiliöt kestää ja äkkiä tilataan halvemmalla lisää ja myydään sodan varjolla ja viiveellä kalliilla pois. Mutta eipä minua haittaa kun ajan niin vähän, viikossa noin 100km jos tuotakaan.
- Anonyymi00015
Toivottavasti ei ikinä
- Anonyymi00018
Onko Iisalmi ollut sodassa???
- Anonyymi00019
Täälläpä Norjassa on 17.80kr/litra!
- Anonyymi00020UUSI
Aja Ouluun niin Pulkkilassa on 1.95€
- Anonyymi00021UUSI
0,001 euroo
- Anonyymi00022UUSI
Kartelli täällä on niinkuin Kokkolassakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401898- 1861601
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461230Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40769
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23712Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627