Rydmanin pikku-ukko halua poistaa rahoitukset erilaisilta järjestöiltä, mm. maahanmuuttajilta ja seksuaalivähemmistöiltä.
Hän inhoaa erityisesti yllämainittuja järjestöjä ja on sivuuttanut näissä asioissa jopa pääministeri Orpon,? Onko nyt niin, että Rydmanin ote on painavampi kuin pääministerin.?
Ehkä hän seuraavaksi puuttuu lastensuojelun rahoituksiin ne kun ovat sydäntä lähellä.
Ei, niin, että lapsia tarvitsisi valvoa, ei suinkaan, eiväthän lapset kapinoi.
Johan näitä mmaahanmuuttajien olosuhteita on pyritty kiristämää n melkoisesti ja huonontamaan
heidän elinolojaan.
Merkillistä, että persut, entiset ja nynyiset noudattavat valtiomme hallinnoissa tätä syrjivää politiikkaa ja yrittävät ksikin keinoin jakaa kansaa kahteen leiriin.
Tällä vauhdilla meillä valtaa alkavat pitämään natsit.
Seurauksethan ovat nähtävissä...
PIKKU-UKKO RYDMAN
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Ja pierumaakari Aino Hyöky
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892158Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1391797- 1731333
- 229805
- 65744
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10731- 60730
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211619- 49587
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </347550