Jokin esine on tippunut itsestään esim pöydältä ettekä ole löytäneet ilmiölle mitään loogista selitystä?
Onko teille koskaan käynyt niin että
Anonyymi-ap
17119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Koirani kuoli niin enkelin siivet jotka olin ripustanut tippuivat seinältä.
Vastaavaa käynyt itselle erään henkilön kuoleman jälkeen. T. Ap
Kadotin kolikon harrastuksessa ja autossa se yhtäkkiä kolahti matkustajan puoleisen oven koteloon ilman mitään "järkevää" selitystä.
Oon tippunu monesti sängystä ja vauvana mut on tiputettu lattialle monta kertaa.
m
AutS
Oon kait sen verta fiksu, et aina on löytynyt selite kaikelle odottamattomalla.
Poltergeist
On tapahtunut ja paljon muutakin, jota ei moni usko.
Sama.
Minulta tippui yhdestä yksiöstä keskellä yötä hylly astioineen keittosyvennyksen oviaukon yläpuolelta. Sillä ei ollut minkäänlaista loogista selitystä. Pelästyin hirveästi ja aloin keskellä yötä keräilemään tavaroita. Jonkun olisi pitänyt siirtää hyllyä, koska se ei pystynyt kallistumaan. Metalliset pidikkeet olivat kuitenki kiinni seinässä. Tämän lisäksi eteisessä rämähti naulakko alas. (eri aikana) Sillä saattoi olla looginen selitys, että takkeja oli liikaa ja mutterit olivat löystyneet. Yksiö oli puolitettu isommasta asunnosta. Olen varma, että yksiössä oli tehty jotain pahaa ennen minua. Nykyisessä asunnossa ei ole käynyt mitään tällaista. Tämä on uusi.
No ei ole kyllä käynyt.
Päivittäistä kauraa, minkä mukaan kiinnitän huomioni siihen mitä pitää tehdä.
Ilkikurinen aave tai jokin demoninen olento tekee sen.
Nope!!
Ihan hyväntahtoisia ainakin mun luonani olleet on aina ollut.
On käynyt kyllä.
Ja paljon muutakin samanmoista.
Kaupassa kerran tippui hyllyltä tuote itsestään eikä kukaan ollut lähelläkään
Yks uusivuosi tuli kaksi arabian uunivuokaa astiakaapista tiskipöydän kulman kautta lattialle. Kaikki muut tippumiset on olleet kissojen kikkailua. Se on vaan kivaa niiden mielestä siivota pöytä puhtaaksi.