Arin kommentis suunnitellaan

Hälle jo R kyläkaupalla omaa patsasta kun on ainut tubettaja joka tuo nyt mainetta Tuusniemellä. Niinkin pikkukylään tuollainen palkinto .itse tuo henkilö siellä kommentoi joten varmasti seuraa Arin videoita kun Ari ja Taina käy usein kylänaupalla kesällä.
1599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Miksi Pirjo Hannele ei onnittele Mehtosta saavutuksesta johon ei itse pysty vaikka itseään parempana pitääkin.
Eihän Tainakaan ole koskaan johtavassa asemassa ollut ja mistäpä me seuraajat edes tiedetään mitä Taina palkkatyöläisenä tekee, vai onko edes töissä?

Äänestä
  • On Taina töis.Tuo p,h ei voi onnitella kun ei uskalla Timon takia. Voi pirre kun tietäsit miten t,j ja a sulle naureskeli ja sanoivat aika ikäviä .Et olet niiden silmis säälittävä ja ruma vaik ne eespäin esittääpi muuta .

    1Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    On Taina töis.Tuo p,h ei voi onnitella kun ei uskalla Timon takia. Voi pirre kun tietäsit miten t,j ja a sulle naureskeli ja sanoivat aika ikäviä .Et olet niiden silmis säälittävä ja ruma vaik ne eespäin esittääpi muuta .

    Metsa man hyötyy Pirjosta, Pirjo maksaa vuokraa, hoitaa taloa ja pihaa, kaikki hyöty loppujenlopuksi ahneelle narsistille, Juvoselle.Eihän se arvosta ketään, oman navan ympärillä elämä pyörii! Lahjoja, paketteja vaan odottaa!

    1Äänestä

Onko pystyssä vai pitkällään?

Äänestä

On se todella kova saavutus Arilta kun rankan ansiotyön lisänä pystyy vielä vapaa-ajalla tuottamaan luomuksia Youtubeen.

Metsäman on pystynyt koko ikänsä tulemaan palkkatöistäkin illaksi kodin lämpimään pirttiin äidin ja isän lihapatojen ääreen.

Ja nyt jo vuosia on pystynyt källästelemään perintötiluksillaan kuin eläkeläinen niitä ja välillä näitäkin harrastellen.

Äänestä

Toivottavasti Ari pääsee jo tänä vuonna yli
100 000 euron vuosiansioihin niin nähdään pian Mehtolan pihamaalla ja pajassa Tuusniemen komeimmat koneet.

1Äänestä
  • Ei Ari oo sellanen et sen pitäs esittää koneil.Kyllä hällä rahaa olis nytkin .Makso hiustensiirrostaankin 8 000€ ja noin 3500€ hampaat .Joku sano et hiustensiirto oli 4 000€ mu sen hinta ol 8 000€ vajaa 5 tunnin operaatio.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei Ari oo sellanen et sen pitäs esittää koneil.Kyllä hällä rahaa olis nytkin .Makso hiustensiirrostaankin 8 000€ ja noin 3500€ hampaat .Joku sano et hiustensiirto oli 4 000€ mu sen hinta ol 8 000€ vajaa 5 tunnin operaatio.

    Arista tulee komee kunhan hiukset tuuhennus ja kasvaa. Laittaisi vielä Elvis - kampauksen, se olisi mulle silmäkarkkia.

    Äänestä

Kohta kylän kateelliset läskimahat kuolee kateuden aiheuttamiin myrkkyihin, kun Ari vaan porskuttaa, eikä piittaa siitä mitä ällöjä juttuja keksivät kiukustuneina.

2Äänestä

Miksi toistat tänne kaiken kuin papukaija?

Äänestä
  • Sanopa muuta, yhtä papatusta..

    Äänestä

"Miksi toistat tänne kaiken kuin papukaija?"

Oliko tuo metsämanille tarkoitettu?
Kovin on vähäinen kyseisen herran sanavarasto.

Äänestä
  • Vihdoin meillä on tubettaja kenellä on asiallista sanomaa videoissa

    Äänestä

  • Mille metsämänille? Hieman hahmotuskykysi nyt lyö tyhjää.

    Äänestä

Vai patsas vielä pitäisi laittaa, kaikkea sitä hörhöillään 🤣

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hälle jo R kyläkaupalla omaa patsasta kun on ainut tubettaja joka tuo nyt mainetta Tuusniemellä. Niinkin pikkukylään tuollainen palkinto .itse tuo henkilö siellä kommentoi joten varmasti seuraa Arin videoita kun Ari ja Taina käy usein kylänaupalla kesällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu