Tessalonikalaiskirje kertoo tempauksesta jossa maasta otetaan uskossa olevat Herran luokse vastaan pilviin.
Kun tämä hetki lähitulevaisuudessa tapahtuu, kadonneita ei ole kaapanneet suinkaan ufot vaan Raamatussa on totuus kerrottuna.
Tehkää parannus. Pois juoruilu, kateus, kierous ja muut vakavat synnit
Kun tempaus tapahtuu, maasta katoaa paljon ihmisiä
5
<50
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
Raamatun kirjoittajat edustivat muinaisitämaista maailmankuvaa. Maailma hahmotettiin kolmikerroksiseksi. Ihmisten ajateltiin elävän sen keskikerroksessa. Jumalan paikka oli ylhäällä taivaassa. Maan alla oli tuonela, jossa kuolleet jatkoivat varjomaista elämäänsä.
Merien reunoilla piti liikkua varovaisesti, sillä litteä maa loppuisi johonkin. Maan ylle kaartui taivaankansi kuin kupu.
Taivaankappaleet kiersivät maata. Taivaankannen yläpuolella oli vettä. Se tiedettiin siitä, että aika-ajoin luukut avautuivat, se oli parin tuhannen vuoden takaista maailmankuvaa.
Myös Raamatun ajan yhteiskunta oli täysin erilainen kuin tämän päivän maailma. Silloin ei tunnettu demokratiaa eikä taloudellista tai sukupuolten tasa-arvoa.- Anonyymi00006
Tehäänhänmyöt, mutta kun uhkeat tyttö ootelee kolilla ja tarjoilevat
tavaraansa pill....a pantavaksi ja kun se on se lihanhimo joka ahistaa.
- Anonyymi00002
Tussu lonikialais kirje käskee panemaan paljaalla.
- Anonyymi00004
No nyt tuli kiire tutkimaan tussulonikalaiskirjettä 🏃♀️🚴♂️
- Anonyymi00003
Puhdasoppisuuden ajalla neljäsataa vuotta sitten ajateltiin, että Raamattu on täysin erehtymätön. Jotkut lukevat Raamattua edelleen kirjaimellisesti. Heidän mielestään tutkijat elävät harhassa, jos he väittävät, ettei jänis ole märehtijä kuten Raamatussa sanotaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371323- 1481071
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät67845PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.51648- 60641
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33541- 30533
- 39507
- 63503
- 16487