Olisiko mitenkään että ulmalannuorisoseura laajentais tanssilavaa isommaksi et siellä vois tanssimassa et ei ammattitansijoiden huudella et pois edestä .Vai pitääkö lähteä muualle.
Vastaukset 17
- Anonyymi00001
Tanssit vain ammattilaisille
- Anonyymi00002
Onko tosiaan niin, että ammattitanssijat (ja muut itseään toisia tanssijoita parempina pitävät) huutelevat joskus että pois alta? Ennenkuulumatonta jos näin tekevät. Kyllikinrannan tanssilava on kyllä pieni.
Eikö sinne voisi asentaa ilmanviilennyslaitteita? Viime kesänä oli käydessäni yököttävän kuumaa. Terassille myös katos, ettei aurinko paahda ihmeessä.
Tänä vuonna en ole käynyt, liekö jotain uutta laiteltu. - Anonyymi00003
Kyllikinrannan juoksutanssijathan tietää kaikki, eikö niille juoksijoille pitäs antaa
portiikielto tansseihin. Sitten sinne vois mennä ehkä hitaampienkin joraamaan.
Onhan Ylä-Savossa muitakin hyviä tanssipaikkoja, jossa muita tanssijoita ei tönitä. - Anonyymi00004
Tyypillistä Iisalmea,tyly paikka
- Anonyymi00005
Petinteusrllä tyylillä tanssisuuntaan reunoilla ei poikittain salin läpi.
- Anonyymi00006
Perinteisellä
- Anonyymi00007
Valittajat voi perustaa johonkin oman tanssilavan, tehkää heti 1000 neliöiden niin mahdutte tanssimaan
- Anonyymi00008
Ei tarvitse tehdä kun ympärillä on hyviä paikkoja yhtyeet parasta a ryhmää
- Anonyymi00009
Maaningan kasinolla mukava ilmapiiri,ottakaa Iisalmessa oppia!
- Anonyymi00010
Kyllikinranta on todella hyvä ja viihtyisä tanssipaikka, ystävällistä porukkaa henkilökuntaa myöten. Tilaa on jopa enemmän tanssia kuin monella lähiseudun isolla lavalla, ja perinteisellä tyylillä tanssiville on tilaa aivan varmasti. Ihmettelen kovasti mistä nuo negatiiviset kommentit tulee.
Ps. Miehiä kaivattaisiin enemmän, vai onko Iisalmessa pelkkiä sohvaperunoita?- Anonyymi00011
"Miehiä kaivattaisiin enemmän, vai onko Iisalmessa pelkkiä sohvaperunoita?"
Pitääkö siis olla tansseissa käyvä, muuten tulee sohvaperunan leima otsaan?
Ihmisillä on erilaisia harrastuksia ja mielenkiinnon kohteita.
- Anonyymi00012
Mulla on pylly niin iso että vaatii kääntymistilaa, eikä ryntäätkään pienet ketunnenät ole.
Saima77 - Anonyymi00013
Viime kesänä kun kaverini kanssa kävin Kyllikinrannassa, jäi tosiaankin vähän kumma fiilis.
Ensiksi oli helvetin kuumaa (en tarkoita Kuumaa- yhtyettä) ja yks tai kaksi paria pyöri lavalla vieden suunnilleen koko alueen.
Ei jatkoon.- Anonyymi00016
Hyi. Kaupungin pitäisi lopettaa moisen tukeminen.
- Anonyymi00014
Iisalmeen pitäisi rakentaa Suomen suurin tanssilava. Vaikka Luuniemen kärkeen.
- Anonyymi00015
Sisäpiirin tanssipaikka
- Anonyymi00018
Kyllikinrannan tanssit on kuulunut kesälomareissuun ohjelmaan jo vuosia. Nätti paikka ja tanssia on saanut riittävästi, eli haettu on vaikka turistina paikkakunnalla. Kuuma hellekelillä, kuten valtaosa kesälavoista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.3931008- 102895
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei295891- 77758
- 77731
- 82726
- 50665
- 37656
- 45641
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38619