Alkaa olla fabialla kohta 150000 km huolto käsillä. Merkkihuoltoon ei enää ole tarkoitus viedä, mutta vastaikään Kuopioon muuttaneena en tiedä täältä mitään hyviä huoltamoita.
Osaisiko joku paikkakuntaa paremmin tunteva suositella korjaamio jossa tuo määräaikaishuolto onnistuisi valmistajan suositusten mukaan, mutta vähän edullisemmin kuin merkkihuollossa?
Osaisiko joku paikkakuntaa paremmin tunteva suositella korjaamio jossa tuo määräaikaishuolto onnistuisi valmistajan suositusten mukaan, mutta vähän edullisemmin kuin merkkihuollossa?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin ja mieluummin semmoinen paikka, jossa vastuu ei ole savolaisittain kuulijalla elikkä työn tilaajalla :)
..Suonenjoen TB on entinen skodan merkkihuolto. Hinta ja PALVELU käsittääkseni hyvää.
Leväsen Shellillä on Skodan merkkihuolto, joka on
mielestäni hyvä vaihtoehto Skodaa myyvään
puotiin verrattuna. Ei halpa, muttei huonokaan,
kuten jotkut merkkiliikkeet pääkaupunkiseudulla.
Sinne en vie autoani enää ikinä. Etupyörän tukivarren puslaa vaihtaessaan jättivät apurungon pultit niin löysälle että puolentoista kuukauden sisällä ne tipahtivat toiselta puolelta pois. Tällöin raidetanko lähti irti toisesta päästään ja autosta tuli liki ohjauskyvytön. Onneksi irtoaminen sattui kaupunkinopeudessa, moottoritiellä olisi tilanne ollut paljon vaarallisempi (ajan moottori- tai maantietä noin 110 km joka arkipäivä). Heidän selityksensä oli "kun tehdään paljon, joskus käy näinkin".
Itse olen ollut tyytyväinen Leväsen Shelliin. Ei kallis verrattuna Autoliike Miettisen huoltoihin missä KAIKKI rahastetaan, jopa sellainen joka kuuluisi perushuollon piiriin. Leväsen Shellillä longlife öljy ja perushuolto asiallista ja kohtuuhintasta. Longlife öljyn hinta Autoliike Miettinen 23 €/l ja leväsen shell n 16€/l.