Näin sinusta unta viime yönä

Tyynyni alla ei ollut seitsemää kukkaa, mutta eikö se nyt selkeästi tarkoita sitä, että olet tuleva aviomieheni?
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sellaista untako näit?

Äänestä
  • En, mutta juhannusyönä voi nähdä unessa tulevan puolisonsa. Unessa olimme hänen työpaikallaan, se oli hyvin todentuntuinen uni.

    1Äänestä

Tiedät senkin olevan mahdollista.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tyynyni alla ei ollut seitsemää kukkaa, mutta eikö se nyt selkeästi tarkoita sitä, että olet tuleva aviomieheni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu