Onko mitään joukkoliikennettä seura-alueella jos joutuu hyvin etäälle ydinalueesta?
Lentokenttämäinen alue on hieman haastava pituutensa tähden huonojalkaiselle.
Lentokenttämäinen alue on hieman haastava pituutensa tähden huonojalkaiselle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Mulla kans jaloissa ongelmia, en tiedä, miten pystyn kävelemään siellä monta päivää.
Mitä? Taitaa taikauskosi olla heikko kun jeesus ei ole jalkoja parantanut?
Minun tietojen mukaan sisäistä bussiliikennettä ei ole.
Suviseurat eivät ole huonojalkasten seurat, enemmän pitäisi ottaa huomioon meitäkin.
Pyydä jeesukselta apua, kolkuttavallehan muka avataan.
Etäparkeilta on edellisvuosina ollut sisäistä bussiliikennettä, ainakin Lopella oli. En tiedä, onko tänä kesänä Kauhavalla.
Inhimillisen mukavuuden ja helppouden tähden on luovuttu evankeliumin viemisestä uusille alueille.
Tällä menolla edessä on koko seuratapahtuman arkipäiväistyminen ja muuttuminen rutiinitapahtumaksi etenkin näiden vakiopaikkojen läheisyydessä asuville.
Lentokenttäseurat ei ole loppuun asti harkittu ratkaisu ilman aloituksen kaltaisia vaikeuksiakaan.
Siellä voisi olla käytäntö, että huonojalkaiset ym. voisivat ennakkoon tilata itselleen autopaikan läheltä keskusaukiota. Voisi olla jokin "invalidialue" ja siellä peräti jokin ensiapu- / sairaanhoitoteltta.
Ottakaa puheeksi ennen seuraavia suviseuroja!
Muutoinhan on tuo toiminta tuolla selvästikin hyvin organisoitua.
Onnittelut velluille (t. eräs lutherilainen)! 🌷
Näyttäisi tulevan aika sateiset seurat.
Aurinkoista, aika lämmintä ja sadekuuroja.
https://www.foreca.fi/Finland/Kauhava/10vrk
-00
Sateiselta näyttää Ilmatieteen laitoksen - sää Kauhava - ennusteen mukaan, mutta toivotaan hyvää säätä.
Kuka säätää sään? Helppo pyytää aurinkoista säätä polvirukouksen avulla jos oikeasti uskoo...
saappaat nähdä minkälaiset sadeseurat tulossa
Ilmatieteenlaitoksen säähän ei kannatta luottaa
Ilmatieteenlaitos ainakin minun asuinpaikkakunnalle on antanut suhteellisen luotettavat ennusteet.Jotain pientä heittoa on ollut suuntaan ja toiseen.
Aina voi pyytää, mutta taivaallinen Isä tietää tarvitsemamme meitä paremmin. Vl-porukassa polvirukousta harrastetaan ehtoolliskaiteelle kumartuessa eikä siinäkään nin kuin muslimit kasvot ja rinta maassa alaselkävenytyksessä. Muuten rukoillaan ristimällä sormet (ei laittamalla sormia ristiin, kuten ehdit jo ajatella, häpeämätön!).
Kun rukoilet, mene kammioosi, sulje ovesi ja rukoile Isääsi, joka on salassa. Isäsi, joka näkee salassa, palkitsee sinut." (Matt. 6:6)
Sormien ristiin laittaminen (kädet yhdessä kämmenet vastakkain) ei tullut rukoukseen Jeesukselta tai apostoleilta, vaan keskiaikaisesta feodaalijärjestelmästä.
Vassaalivala: Kun keskiaikainen ritari tai vasalli antoi uskollisuudenvalan lääninherralleen, hän asetti yhdistetyt kätensä herransa käsien väliin. Se oli alistumisen ja omistautumisen ele.
Kaikkea oppii. 🙂
Jeesus ymmärtää tämän eleen oikein, sillä noinkin sen voi kuvata.
Lähestymme Häntä kunnioittaen, anoen armoa ja kiittäen omalta Herraltamme.
Ilmatieteen laitos on samanlainen vasemmiston linnake kuin Yle ja SAK, ei niiden puhe ja ennustukset ole uskovaista varten.
Seurasää on ollut mitä mainioin tähän asti ja hyvältä näyttää jatkossakin.
Mulla on jalat täysinvoimattomat mutta Jeesus kannattelee mut minne haluan.
muuten menisin seuroihin, mutta jalat laittaa vastaan
Oikea asenne, heittäydyt vain selälleen hame kaulassa ja jalat auki. Pian on varajeesus rynkyttämässä eteenpäin.
Voit netissä katsoa ja kuunnella seuroja, laulaa mukana. 🙂
Pyytää syntejäsi anteeksi, sillä Jeesus kuulee sen.
Pelastuskäytävillä voisi aivan hyvin liikkua joku "possujuna" rauhallista vauhtia ja sitten tietä pitkin myös kentän toiseen päähän.
Seura-alueella toimii ilmainen bussikuljetus klo 23 asti illalla.
Enkelit voisi kantaa vanhukset ja humalaiset seura alueelle. Ei olisi liikaa pyydetty.