Mitä tapahtui? Muistan tän kaverin 90-luvun Nokialta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/13e3a417-0282-49ef-937d-b070bdc850b6
Tero Petteri Rasilahti, 50, on tuomittu yli neljän vuoden vankeusrangaistukseen järkyttävistä rikoksista.
Rasilahti raiskasi kaksi naista Tampereella lokakuun 2023 ja tammikuun 2024 välillä.
Toinen uhreista oli vielä alaikäinen, kun Rasilahti raiskasi hänet ensimmäisen kerran.
Pirkanmaan käräjäoikeus katsoo tuoreessa tuomiossaan, että tekoon liittyi ”poikkeuksellista suunnitelmallisuutta ja toisen ahdingon häikäilemätöntä hyväksikäyttöä”.
17-vuotias tyttö myi seksiä rahoittaakseen päihdeongelmansa. 30 vuotta vanhempi Rasilahti törmäsi tytön ilmoitukseen verkossa ja otti tähän yhteyttä.
Rasilahti tiesi, että tyttö oli alaikäinen, vaikeasti päihteistä riippuvainen ja erityisen haavoittuvassa asemassa.
Yhden tapaamisen yhteydessä hän piikitti tyttöön amfetamiinia tietäen hyvin, ettei tämä ollut aiemmin käyttänyt suonensisäisiä huumeita.
Tyttö meni nopeasti hyvin huonoon kuntoon. Sitten Rasilahti raiskasi hänet eri tavoin.
Seksuaaliväkivalta sisälsi nöyryyttäviä piirteitä ja kesti useita tunteja. Rasilahti myös kuvasi tekoa.
Tertsin myöhemmät vaiheet
19
1193
Vastaukset 19
- Anonyymi00001
Neljä vuotta on liian lepsu rangaistus.
- Anonyymi00007
Vähän jos puuhastelee niin heti ollaan morkkaamassa..
- Anonyymi00002
Ekakertalaisena istuu puolet tuosta..
- Anonyymi00014
Jep. Kohta on taas vapaana..
- Anonyymi00003
Aika kustpää ollu kakarasta asti
- Anonyymi00010
Ihme syyllistämistä, sattuuhan sitä virheitä..
- Anonyymi00004
Upea mies.
- Anonyymi00005
Onko perheellinen mies? Kurjaa jos sillä on lapsia.
- Anonyymi00018
On lapsia kaksi. Sääliksi käy varsinkin tytärtä. Kun lukee IS extran jutun, jossa uhrin äiti kertoo että oikeudessa oli pahoitellut vain sitä että kuvasi piikittämisen, niin maalautuu kyllä kuva aika sairaasta sielusta. Nuorenakin oli 90-luvun Nokialla vähän ristiriitainen hahmo, räväkkä suustaan, mutta kuitenkin laaja kaveripiiri oli. Huumeet taitaa olla vieneet loputkin järjenrippeet. Kangasala taitaa olla nykyinen kotipaikka IS:n jutun perusteella, että onnea Kangasala vaan sitten.
- Anonyymi00006
Vuoden isä ? ?
- Anonyymi00008
Jumala rankaisee häntä.
- Anonyymi00009
Käsi ylös ne jotka tuntee ! Mikä mies tää on ? ?
- Anonyymi00011
se o Rassi.
- Anonyymi00012
Meinaakohan jatkaa valmentajana, kun vapautuu?
- Anonyymi00017
Tertsissä ja Räppäri Pyhimyksessä on paljon samaa . . . .
- Anonyymi00013
Mahtaako kukaan tietää missä päin Nokiaa mies asustelee?
- Anonyymi00019
Kankaantakana asui Kankaantaan koulun lähellä 90-luvulla, IS:n jutun perusteella nykyisin ilahduttaa Kangasala nimisessä kunnassa. Toivottavasti Tappara tsekkaa junnuvalmentajansa vähän paremmin jatkossa.
- Anonyymi00015
Niskalaukaus välittömästi kun vapautuu...
- Anonyymi00016
Trio. . .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51861
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍90818Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15696Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2664Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
- 70533
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184529- 60513
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24496