Pinsiön ratsastuskoulu

Anonyymi-ap

Itse olen käynyt pinsiön tallilla 3 vuotta joten kokemusta löytyy. Pinsiön tallilla ei mikään osaavin opetus. Esim helppo B/a tunneilla ei jotkut osanneet kevennystä katsoa. Peräänantoa ei edes harjoitella helppo B tunneilla. Opettajat todella mukavia ja ystävällisiä. Tallilla pidetään kesällä suosittuja hevosleirejä harmi vaan ei ole yö leirejä lainkaan. Suurinosa hevosista ja poneista kivoja. Hevosten hyvin vointi ei ole ehkä tärkeintä tallin työntekijöille. Esim ylsi heppa laitettiin myyntiin heti kun ei tunteja hyvin tehty. Ei edes vaihdettu tarhaa tai annnettu lomaa. Vaan myytiin eri tallille. Pikku ponit ihania,söpöjä ja tosi kilttejä. Vesa,mauri voi olla ilkeitä. Moni hepoista tahmeita ja harva on tosi reippaita. Joutuu pyytämään pohkeilla paljon kun niin hitaita heppoja. Olga surkeasti koulutettu. Vähän liikahtaa satulassa niin lähtee kiitolaukkaan. Ei kuuntele pidätteitä. Juoksee vaan. Olga mahdoton pysäyttää ilman että pakottaa hevosen ympyrälle. Suosittelen tallia henkilöille jotka ovat rohkeita uskaltavat mennä vaiheilla hevosilla. Kovin taitavaksi ratsastajaksi ei täällä pääse kehittymään. Hyvä talli aloittelijoille ja helppo D ja c tasoisille.

3

<50

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tietääkö joku hyviä talleja joissa hoidetaan hevosia hyvin, tunnit alle 50€ ja osaava opetus. Mielellään Pirkanmaan alueelta.

    • Anonyymi00002

      Tallilla tarhat suuper pieniä. Hevoset vain kököttää tarhoissa paikallaan eikä liiku.

    • Anonyymi00003

      Joo itsekkin kävin siellä ja samalla tunnilla joku ratsasti olgalla ja tippui pahasti siltä koska se lähti yhtäkkiä kiitolaukkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      214
      2123
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      49
      1267
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1147
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      986
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      881
    6. 71
      813
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      802
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      348
      707
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      37
      701
    Aihe