Lieksan lehdessä Tarja Hyykky kirjoittaa hyvinvointialueen valtuusyon toiminnasta. Tätähän minä jo ole epäillyt, että siellä kokouksissa käydään kuittaamassa palkat, päivärahat ja matkakustannukset. Jos edustaja haluaa tietoa päätöksentekoa varten niin se evätään jollakin tekosyyllä. Käsittämätöntä, että valtuutetu eivä saa tietoa päätettävistä asioista ja kuitenkin on päätös tehtävä???Varsinaista SDP ja Kesk masinoimaa virkamiestoimintaa avustettuna vihreillä ja vasemmistolla. Sitten syytetään että kaikki asiat on nykyisen hallituksen vika. Tiedoksi vaan kaikille, että hyvinvointialueen valtuusto päättää kaikista tärkeistä asioista -ei maan hallitus!
Lieksan Lehti
Anonyymi-ap
256
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se on aivan sama mitä tietoa annetaan sivukylien turhakkeille, he ovat samaa mieltä jokatapauksessa, esitti mitä tahansa🤣
Nämä "hyvinvointialueet" on jäänyt kaikkien huulille. EI OLE OLEMASSA ENÄÄ HYVINVOINTIALUEITA, pahoinvointialieita on kaikki. Rahat ei riitä mihinkään, koko ajan täytyy leikata, supistaa ja karsia.
Hyvin ei voi kukaan muu kuin hyvinvointialueiden johtajat.