Mutta miksi eivät juurikaan valtaa alueitaan takaisin?
Zelenskyi rehvastelee noilla makkaranpaisto valkeilla,mitä heidän iskut saa aikaan?
8
<50
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Miksi tapella verissäpäin kun asian voi hoitaa nänkin. On olemassa pieni mahdollisuus että venäläiset järkiintyy, mutta tietenkin vasta pakon edessä.
- Anonyymi00004
En näe mitään mahdollisuutta sille että venäläiset jotenkin järkiintyisivät. Mistä ne nyt muka yhtäkkiä järjen ja moraalin löytäisivät, kun mistään sellaisesta ei ole ollut mitään merkkejä vuosikausiin. Korkeintaan taantuvat vain entistäkin pahemmiksi barbaareiksi vailla alkeellisintakaan moraalia.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
En näe mitään mahdollisuutta sille että venäläiset jotenkin järkiintyisivät. Mistä ne nyt muka yhtäkkiä järjen ja moraalin löytäisivät, kun mistään sellaisesta ei ole ollut mitään merkkejä vuosikausiin. Korkeintaan taantuvat vain entistäkin pahemmiksi barbaareiksi vailla alkeellisintakaan moraalia.
RyZZä ei viimeisen tuhannen vuoden aikana vielä ole osoittanut merkkejä järkiintymisestä, niin tuskin nytkään.
- Anonyymi00002
Valtaushommissa kuolisi paljon miehiä, kun taas kaukoiskuissa kuolee korkeintaan joitain kohdalle osuneita barbaariryzziä, jotka ovat töissä laitoksissa joihin isketään.
Siksi siis - helppoa ja veretöntä ja isoja tuloksia. Venäjällä on jo pulaa bensiinistä ja tilanne vain pahenee koko ajan.- Anonyymi00007
Ukrainalla kuolee nytkin paljon sotilaita joka päivä.
Noin 300 - 500. Vajausta ei kyetä paikkaamaan.
Venäjä lähellä saada kaksi merkittävää linnoitus-
kaupunkia haltuun.Pitäisi tehdä ehkä jotain läpimurto
yrityksiä.Ukraina kärsii myös siitä että eivät saa
ulkomaalaisia taistelijoita tarpeeksi riveihin.Vain
500 - 1000 kuukaudessa.Tarve olisi jopa 10 000
Ulkomaalaiselle,jota tarvittais etulinjassa?
- Anonyymi00003
Putin ei tykkkää makkaranpaistosta:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/putin-myontaa-venaja-karsii/9359438
"Putin myöntää, että Venäjällä on nyt vaikeaa."- Anonyymi00005
Tuo on todella hämmästyttävää. Putinhan ei yleensä koskaan myönnä mitään, etenkään mitään mikä on hänelle ja Venäjälle epäedullista.
Se että Putin joutuu pakosta noin myöntämään kertoo kaksikin asiaa: Ongelmat ovat todella niin suuria ettei niitä kyetä mitenkään peittelemään ja pimittämään kansalta, vaikka Venäjä sitä aina yrittää. Se kertoo myös että ongelmat ovat vielä vakavampia kuin mitä uutisissa on kerrottu.
Ukraina valmistelee pidempikestoista operaatioita Krimin valtaamiseksi takaisin Ukrainalle.
Ukrainan tavoitteena on vähentää Venäjän kykyä käydä sotaa ja se tapahtuu muualla kuin suoraan rintama-olosuhteissa.
Se tapahtuu iskemällä Venäjän aseteollisuuteen, öljyteollisuuteen sekä logistiikka yhteyksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 139916
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?97795Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha98748- 60725
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55591Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26583Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett43494- 154489
- 42479
Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä
Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust7438