Ukkonen jatkuu klo 21, eli tuntia myöhemmin kuin aikaisemmin ennustettiin.
Jos jatkuu.
Valtaosa on havaintojen mukaan mennyt klo 16 jälkeen Kiuruveden alitse,
UKKONEN JATKUU TUNTIA MYÖHEMMIN...
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Aurinko muuten rupesi taas paistamaan.
- Anonyymi00002
Kävin just sanomassa teinile ,tulet sitten sisälle jos tulee ukkonen ,luvattu aamuyö,en halua hautajaisia kun yhdet on jo kohta muu syy..Korkeita koivuja puita lähellä pientä vierasmaja.Tädin pihan salama kynti,aina talon sähkönittarille asti ,ei lähtenyt ambun kyytiin vaikka pyörryksissä oli..ja se sotku hirvee .Mun setä ja sen kaveri kuoli talossa salaniskuun nuorena,siihen loppui tansseihin meno.Mummo äitinsä juossut paljain jaloin heidän luo..Shokissa.Salamalta suojautuminen ei ole pelkoa, vaan turvallisuutta.Se voima on niin iso talo onkin osuessa.Saati tommosen pikku vajaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28653- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520