Kotimaisesta uudesta perunasta uusi Nokia Suomelle.

Sanotaan sitä high tech perunaksi ja siinä on parantavia voimia. Mänisi kaupaksi kuin kuiva turve ja rahhoo tulisi ihan mahottomasti. Alueille tulvisi rahhoo. Alkukuun vaan pitäisi saada lissee tukkee, vaikka kansallinen high tech pottutuki ja vientituki. Sautaisiin kerralla talous kuntoon alueilla.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kotimainen silli on myös parasta ja high techiä! HO HOO, HO HOO!

Äänestä

Maalaisliittolaiset high techiä ja vihreää siirtymää... Tottakai veronmaksajien tuilla!

Äänestä
  • Sehän on kaiken lähtökohta, että kulut ja elämisen maalla maksaa veronmaksajat. Ei maalaiset voi omillaan tulla mitenkään toimeen.

    Äänestä

Aroniamarjoissa on salaisia parantavia taikavoimia! HO HOO, HO HOO!

Äänestä

Voihan kokeilla olla syömättäkin, ihan vapaaehtoisesti, ei kulu Kela raha ruokaan, kokeile aloittaja ja itsellesi vastaaja. Jos potkaiset tyhjää anna huoltajalle peperille kirjoitettu viesti, miltä tuntui olla syömättä.

Äänestä
  • Onneksi kaupoista saa paljon parempaa ruotsalaisia varhaisperunoita ja hinta ,99 euroa kilo! Ruotsalaiset panostaa laatuun, eivätkä maksa turhaan passivoivaa kansallista maataloustukea. Ruotsilla vienti elintarvikkeilla vetää hyvin ja tuotteet on sieltä parhaasta päästä. Kotimaisen huono laatu ja ylihinnat ei ole hyvä yhdistelmä, onneksi tuonti toimii ja kohta vielä Etelä-Amerikasta hyvää lihaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanotaan sitä high tech perunaksi ja siinä on parantavia voimia. Mänisi kaupaksi kuin kuiva turve ja rahhoo tulisi ihan mahottomasti. Alueille tulvisi rahhoo. Alkukuun vaan pitäisi saada lissee tukkee, vaikka kansallinen high tech pottutuki ja vientituki. Sautaisiin kerralla talous kuntoon alueilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu