Roth Visions

Kuuntelin juuri Järviradiosta Roth Visions yrityksen esittelyn ja yrityksen edustajan haastattelun.
Onnea vaan yritykseen ja hienoa kun yrittää !
Mutta korvaan särähti, kun yrityksen motto on olla rehellinen yrittäjä ja kun heti tuon moton jälkeen nauraa käkättää puoli minuuttia, niin väistämättä jää epäilys tuosta motosta.
Naurua ei tässä maailmassa ole liikaa, tarvii vaan tietää, missä ja milloin sitä levittää.
3101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yksi ikämiehiin kuuluva tuttava sanoi kuuntelevansa pelkästään Järviradiota, ja suositteli silloin kaikkia paikallaolijoita alkamaan kuunnella sitä. On kuulemma niin tosi hyvä kanava.

Kyllä tuota jaksoi autossa puoli tuntia kuunnella, että mitä ne siellä puhuu ja millaisia kappaleita soittaa. Musiikki tuntuu olevan pelkästään cover-versioita kappaleista. Siis muiden esittämiä. Ei kai ole pienellä kanavalla varaa maksaa alkuperäisille esittäjille.

Muutenkin Järviradio alkoi jollain lailla ahdistaa, oli niin kapeaa segmenttiä mistä puhutaan, ja mitä soitetaan ja ollaan.

Pitää varmaan odotella, että itte täyttää 75 vuotta, niin ehkä sitten alkaa noi Järviksen jutut ja tyyli kiinnostaa.

Äänestä
  • Sittenki säälittää eläkeläisten rahat,soittskaa,soittakaa ja soittakaa.Vastenmielinen kalja kessu basso äijä äänessä ja soittakaa.

    Äänestä

David Lee Roth on kova!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuuntelin juuri Järviradiosta Roth Visions yrityksen esittelyn ja yrityksen edustajan haastattelun.
Onnea vaan yritykseen ja hienoa kun yrittää !
Mutta korvaan särähti, kun yrityksen motto on olla rehellinen yrittäjä ja kun heti tuon moton jälkeen nauraa käkättää puoli minuuttia, niin väistämättä jää epäilys tuosta motosta.
Naurua ei tässä maailmassa ole liikaa, tarvii vaan tietää, missä ja milloin sitä levittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu