Orpo lahjoitti 35 miljoonaa ihan turhaan onko tämä oikein toivottavasti kukaan ei koskaan enää äänestä tätä
Orpo on urpo ja tarpeeton
Anonyymi-ap
1260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei lahjoittanut vielä mitään, eli antoi vasta lupauksen. Mutta jutussa haisee kieltämättä lievästi vastalahjan makua vaalirahoittajalle.
Vastapalveluksesta siinä on kyse.
Vapaavuoren kielenkäyttö on juuri kaverusten keskinäistä sanailua. Turha Orpon yrittää puhua mistään huonosta sanan valinnasta.
Pääministeri joutuu eroamaan , katsotaanpa vain.
10 miljoonaa urheilujäärjestölle ohi budjetoinnin ja hakemuksen.
Orpo on kierompi kun korkkiruuvi.Näkeehän tuon jo päälle päin,kubbe myisi vaikka oman äitinsäkin.Pitää kyllä sanonta paikkansa,Orpo Urpo=Idiootti.Tuota kieroa valehtelijaa ei koskaan pidä valita,mihinkään poliittisiin,eikä yhteiskunnallisiin virkoihin.Tuo mitään osaamaton tunari on pilannut koko valtion talouden.Eipä muuta kun potkut persuksille ja välittömästi.Täytyyhän tuollainen tunari vastuuseen laittaa tunaroinneistaan.Tuon loisen omaisuushan pitää takavarikoida,valtion omaisuudeksi,täysi määräisenä.Kaikkia tunareita sitä yhteiskunta joutuukin elättämään.Samaan kastiin kuuluu Caruna Pekka.
sen nyt jo tyhmempikin lymmärtää että Suomen talous ei parane ennenkuin Petteri Orpon Suvun kokonaisvarallisuus on poistettu kansainvälisestikin.
Asiassa on piirteitä, jotka viittaavat KORRUPTIOON Ei ole mikään pikku asia se.
Poliittisen viidakon sanonta on, niin on miltä näyttää.
Toki sitä vituttaa kun muut puolueet tekivät aivan samaa ja edelliset hallitukset.
Se on osa maan tapaa joka nousi pintaan.
Orpo valehtelee aina kun suunsa avaa. Ois pitänyt erota jos vähänkin on järkeä päässä. Pääministerin ei pidä käyttäytyä siten. Ero on ainut viisas päätös.
Kyllä nyt tuli selvitykset hyväveliverkostosta. Tämä ilmiö on vallitseva myös Suomen kunnissa. Ällöttävää.
ällöttävä punatatti
Ei Orpo ole lahjoittanut euroakaan kyseiseen geissiin, mutta otappa tapetille vaikka Marinin lahjoittamat miljardit Italiaan ja Espanjaan, tai Tuppuraisen tupakoimat 8 miljardia Uniper kaupoissa.
Voi oikeistolaista rassukkaa. Yrittää epätoivon vimmalla vanhaa persujen temppua "katso... orava... menee lujaa.... katso nyt tarkkaan...". Ennen kuin alkaa höpöttämään Marinista ja Tuppuraisesta, kannattaa ottaa edes alkeet faktasta haltuun. Nyt yrityksensä on samanlaista säälittävää höpinää mitä mm. Kauma yritti A-studiossa sönköttää. Paras keino osoittaa syyllisyytensä on juuri se, että yrittää kiinnittää huomion muualle.