Persu sairaanhoitaja

Anonyymi-ap

Vantaalaisen, entisen Vantaan perussuomalaisten hallituksen jäsenen Ritva Törmän julkaisema Facebook-postaus nousi vihaisen palautteen kohteeksi viime viikolla.
Nyttemmin hän on liittynyt Perussuomalainen Helsinki ry:hyn.
Julkaisussa Törmä otti kantaa vihamieliseksi ja rasistiseksi tulkitulla tavalla maahanmuuttajien puukotuksiin Oulussa, joita tutkitaan tällä hetkellä rikossarjana.
– Kansa on kyllästynyt näiden mamujen ahdisteluun, väkivaltaan ja rikollisuuteen. Mamut saavat sitä, mitä tilaavat. Menkööt omaan maahansa lukemaan Koraania ja levittämään sen ilosanomaa. Suomessa vallitsee kristinusko, hän kirjoitti tähdentämättä, mihin hän viittaa luettelemillaan syytöksillä.
Julkaisussaan Törmä oli jakanut Iltalehden uutisen, jossa poliisi kertoo Oulun maahanmuuttajien puukotuksissa olevan samankaltaisuutta. 26. kesäkuuta tapahtuneen puukotuksen epäiltyä tekijää ei ole vielä tunnistettu.

Näin kirjoittaa siis vantaalainen sairaanhoitaja joka on Vantaan palkkalistoilla, mitähän työnantaja on mieltä kirjoituksesta ??
Noinko ne opettavat sairaanhoitajia kohtaamaan potilaita ??

21

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hän on oikeassa. Menköön kotimaahansa koraaniensa kanssa.

    • Anonyymi00002

      Ja tämä on sitten PERUSSUOMALAISTEN vaaliohjelmassa, onhan, jooko ??
      Siis ihan julkisuuteen annettavassa vaaliohjelmassa, jooko ??

    • Anonyymi00003
      UUSI

      Hoitsu haluaa eduskuntaan.Jos joku sanoisi että persuja pitäisi puukottaa niin jo persut sais slaagin.Saman aikaan persut voivat yllyttää puukottamaan mamuja.Todella kristillistä toi viha!Että voi vanha hoitsu olla typerä.No tukehtukoon vihaansa koko persujen poppoo.Suomessa ei kaikki ole yhtä typeriä.Epäisänmaallista yrittää järkyttää yhteiskunnan järjestystä.Persut on itse se suurin ongelma.

    • Anonyymi00005
      UUSI

      Ihme selittelyä jälkeenpäin, pysyisi kannassaan, että senkun puukotatte. Varsinainen kultakimpale koko Vakelle tällainen sairaanhoitaja, ai että saa työnantaja olla ylpeä.

      • Anonyymi00006
        UUSI

        Vain persu pystyy....herättämään myötähäpeää.

        ''Törmän mukaan hänen julkaisunsa on ymmärretty väärin, eikä hän halua leimata mitään ihmisryhmiä.''

        ''Mutta halusin herättää sitä näkökantaa, että tässä yhteiskunnassa vallitsee tällä hetkellä (surullinen tila). On huumekauppaa, raiskauksia, ahdistelua sekä seksuaalista, henkistä ja fyysistä väkivaltaa.''

        Huumekauppaa, raiskauksia, ahdistelua sekä seksuaalista, henkistä ja fyysistä väkivaltaa on ollut kauan ennen kuin persut perustettiin.

        Ja tulee olemaan persujen jälkeenkin.


      • Anonyymi00024
        UUSI

        Persuhuora, mikäs muu.


    • Anonyymi00007
      UUSI

      Nuoruuskaverini, aikamoinen casanova, jolta opin monia asioita, totesi sairaanhoitajista:

      Niiltä saa aina.

    • Anonyymi00008
      UUSI

      Siinäpä empaattinen sairaanhoitaja, tulee mieleen elokuva yksi lensi yli käenpesän ylihoitaja, tämä perskukkanen on yhtä vihamielinen. Huomaa ettei hoitoalalle enää järjestetä psykologisia testejä kun tällainenkin on päässyt opiskelemaan alalle.

    • Anonyymi00009
      UUSI

      Ritva Törmän ja monen muun rasistiset kirjoitukset ovat, ei pelkästään rikollista, mutta järkyttävän huonoa käytöstä. Voiko rasismia puolustella sananvapaudella? Ei voi, koska ei kaikkea edes saa mennä sanomaan toiselle päin naamaa omaa mielipidettään. Kun se on kuulemma suorasanaisuutta. Mitä Ritva tykkäisi, jos hänelle ilmoittaisin mielipiteeni, että hän on lihava, ruma ja tyhmä, kun kerran olen sitä mieltä?

      Tai Riikka Purralle, kun hän julkisessa kulkuneuvossa matkustaessaan tunsi rasistista inhoa tummapintaisia nuoria kohtaan, kirjoitti, että olisipa ollut ase, niin hän olisi mieluusti ampunut heidät. Ja minä kirjottaisin, että nähtyäni Purran ruman ja tyhmän jälkikasvun, olisin mieluusti päästänyt heidät päiviltä.

    • Anonyymi00010
      UUSI

      Mitä voi odottaa henkilöltä,
      jonka ainoa motiivi ammattikoulutuksen valinnassa on helppo sisäänpääsy
      ja varma työllisyys????

      ;))

    • Anonyymi00013
      UUSI

      Tuokin tietää persujen konstin menestykseen; törttöile taikka ole rasisti,sitten mukapyydät anteeksi,sittenuhriudu.
      Lopputulos ääniä persuilta!

      • Anonyymi00015
        UUSI

        Kaikki julkisuus on hyvää julkisuutta.


      • Anonyymi00016
        UUSI

        Persujen vanha poliittinen resepti (Rasismilla rahoiksi!) toimii edelleen takuuvarmasti.
        Persujen kannatuslukemat kertovat, että suomessa on riittävästi rasisteja persujen hillotolppien turvaamiseen jatkossakin.


    • Anonyymi00014
      UUSI

      Onko tuokin kaikkien tuntema mälliämpäri muka persu?

    • Anonyymi00017
      UUSI

      No, persu on persu! Väkivalta ja rasismi on persujen ydintä! Tuo täti pitää poistaa sairaanhoitajan tehtävästä! Ei sovi siihen hommaan’
      Puukottaisi vielä jonkun potilaan!

      • Anonyymi00020
        UUSI

        torsoksi teen vihamieheni , olen äärimmäinen persu , haluatko viettää niin loppuelämäsi maaten sängyssä ?
        suu auki täältä tulee lusikallinen soppaa 🤣

        voisin vaikka valikoidut somalit palkata teidän suvakkien pään menoksi , että sellainen rasisti olen ???


      • Anonyymi00021
        UUSI

        Minun tyttäreni valmistuu vuoden lopulla sairaanhoitajaksi ja hän on monesti ihmetellyt, miksi hakijoille ei ole soveltuvuustestiä. Kuluneiden kolmen vuoden aikana kurssitovereista on moni pudonnut pois. Sairaanhoitajan työ ei todellakaan ole mitään sipsuttelemista hoiturin vaatteissa ja pitelemässä potilasta kädestä. Se on kovaa työtä ja rankkaa opiskelua, jos oikeasti hoitaa työnsä mallikelpoisesti. Mitä tuo Törmä tekee, jos hänelle osuu muun maalainen potilas? En uskalla ajatellakaan!


      • Anonyymi00025
        UUSI
        Anonyymi00021 kirjoitti:

        Minun tyttäreni valmistuu vuoden lopulla sairaanhoitajaksi ja hän on monesti ihmetellyt, miksi hakijoille ei ole soveltuvuustestiä. Kuluneiden kolmen vuoden aikana kurssitovereista on moni pudonnut pois. Sairaanhoitajan työ ei todellakaan ole mitään sipsuttelemista hoiturin vaatteissa ja pitelemässä potilasta kädestä. Se on kovaa työtä ja rankkaa opiskelua, jos oikeasti hoitaa työnsä mallikelpoisesti. Mitä tuo Törmä tekee, jos hänelle osuu muun maalainen potilas? En uskalla ajatellakaan!

        Julkiselle vaan, niin ei tarvi olla mallikelpoinen!


    • Anonyymi00018
      UUSI

      ai joku demari sanoi niin , saattaa olla tulevaisuutta !!!

    • Anonyymi00019
      UUSI

      Persusirkus pyörii ja Orpo on kykenemätön lammas. Nyt on piru irti

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      752
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      58
      751
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      626
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      205
      546
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      516
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      50
      504
    7. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      496
    8. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      70
      496
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      463
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      36
      450
    Aihe