Uusi keskustelupalsta?

Olisiko kenelläkään Perussuomalaisella aikaa ja ideoita alkaa luomaan Perussuomalaisille omaa keskustelupalstaa jonnekin suomi24.fi ulkopuolelle? Tällä palstalla voisi olla myös oma/t PERUSSUOMALAINEN, huumorintajuinen sheriffi. Jokaisen palstalla olijan tulisi myös rekisteröidä oma nimimerkki niin keskustelu saattaisi pysyä vähän järkevämpänä... Ehkä keskustelupalstan voisi liittää jotenkin yhteen Perussuomalaisten kotisivujen kanssa.... SENSUURI EI SAISI OLLA YHTÄ RANKKAA kuin täällä Suomi24:ssä.
7288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Voittaisimmeko mitään ´piilottamalla´ keskustelun esim. puolueen omille sivuille?

- Turvaisimme oman ilmaisuvapautemme, mutta muuttuisimmeko ulkopuolisten silmissä ´salaseuraksi´ joka juttelee vain keskenään?

Puolueen sivuilla keskusteleminen sisäisistä, ajankohtaisista asioista olisi tarpeellinen yleisen keskustelun rinnalla ja lisänä.

Tämän keskustelun ilmapiiriä selkiyttäisi Perussuomalaisille vihamiehisen sheriffin vaihtaminen asiallisempaan. Puolueesta eronnut henkilö ei ole missään tapauksessa sopiva hoitamaan sheriffin tehtäviä.

Puoluehallitus tarttukoon asiaan mahdollisimman pian. Jos Eniro ei korvaansa kallista, pyydettäköön Oikeuskansleria käynnistämään tutkimus.

Toisaalta asia kuuluu Viestintä- ja liikenneministeriön toimialaan josta Enirokin on toimilupansa saanut viestiliikenteen harjoittamiseen. Luvan antajalle kuulunee valvoa, miten viestiliikenne toimii tässä maassa.

Myös ENIRON toimista voidaan kannella. Ei se saa olla "valtio valtiossa", vaan toimintaa säädellään viestintälailla.
Vistbacka tuntenee viestintälait.

KESKUSTELUPALSTAN KÄYTTÄJÄT OVAT TYYTYMÄTTÖMIÄ. PUOLUEEN JOHTO OTTAKOON YHTEYTTÄ ENIROON.
SHERIFFI EI SAA ESTÄÄ ASIALLISTA TIEDONVÄLITYSTÄ.

Äänestä
  • Olen pyytänyt Enirolta vastausta ko. kysymykseen koskien ketjujen poistoa ja pyytänyt heiltä julkista vastaust tällä palstalla , että henkilökohtaisesti sähköpostiini.

    Saas nähdä onko yhtiöllä selkärankaa vastata tiedusteluun ja tulla palstalle vastuunottoon.

    Jos vastausta ei kuulu toivon kaikkien piirien tekevän tiedustelun ja tutkimus pyynnön viestintä- jaliikenneministeriöön eniron toimista, tai sen yhtiön suomi24.n osuudesta.

    Äänestä

  • heh heheh heheh hee. tassa todellinen nayte siita millainen olisi perSSujen johtama suomi. ei puutu enaa kuin piikkilanka-aidat uudelleenkoulutusleirien ymparilta. sellaista se on se perSSujen "sananvapaus". vai etta iha puoluehallituksen pitaisi tarttua valittomasti yksityisen yrityksen toimintaan. voi jesus, voiko aaliomaisempaa ehdotusta edes olla...

    ps. jos et huomannut niin tama ei ole perSSujen palsta. tama on suomi24:n ohjeiden mukaan palsta jolla keskutellaan perusuomalaisuudesta. onko tama nain vaikea ymmartaa.

    Äänestä

Kyllä pakostakin pitää nyt lähteä ideoimaan jotakin uutta. Tämän palstan sheriffi ei tunnu olevan oikein selvillä,mitä voi kirjoittaa ja mitä ei.
Kyllä tuntui uskomattomalta,että viestit,joissa annettiin Timolle asiallisia vaalivinkkejä,poistettiin.
Pakostakin tulee mieleen,että sheriffi suorastaan vihaa Perussuomalaisia.

Äänestä

ehkä netti ei ole teille oikea paikka. kenties painettu sana? alibi tai rikosposti. niissähän käsitellään muutenkin ampuma-aserikoksia ja talousrötöksiä sun muita hormonien salakuljetuksia.

ei minustakaan teidän järjestönne sivut kuulu poliittisten puolueiden osioon.

Äänestä
  • Älä ota näin pitkäksi aikaa tuttia pois suustasi,vaan anna lyhyempiä viestejä.

    Äänestä

Siitä se homma sitten lähti käyntiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


immonen kirjoitti:

Olisiko kenelläkään Perussuomalaisella aikaa ja ideoita alkaa luomaan Perussuomalaisille omaa keskustelupalstaa jonnekin suomi24.fi ulkopuolelle? Tällä palstalla voisi olla myös oma/t PERUSSUOMALAINEN, huumorintajuinen sheriffi. Jokaisen palstalla olijan tulisi myös rekisteröidä oma nimimerkki niin keskustelu saattaisi pysyä vähän järkevämpänä... Ehkä keskustelupalstan voisi liittää jotenkin yhteen Perussuomalaisten kotisivujen kanssa.... SENSUURI EI SAISI OLLA YHTÄ RANKKAA kuin täällä Suomi24:ssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu