Kansa tuomitsee Rydmanin toimet. Hallituskumppanitkin kritisoivat Willen touhuja. Persut sokeasti vannovat Rydmanin nimeen. Syöksy alaspäin on kohta kova.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012114611.html
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012114611.html
Vastaukset 38
Vanhimmat
"Kansa" :D
Suvakkitoimittajien "valintaotanta".
Älä venäläinen trolli yritä!
Sinä Soinia fanittava ja Hallapersuja maalittava antipersutrolli toistat 365vrk vuodessa 18-22h/vrk yhden ja saman kaavan jokaisella palstalla joissa trollaat. Kirjoittaen avauksia joiden viestiketjuihin tuot vastakkaisia leirejä edustavat mielikuvituskaverisi väittelyn aikaansaamiseksi niiden välillä. Turvautuen sensuuriin kun yksinpuhelujasi häiritään vastaamalla sinun viestien kalasteluviesteihin joilla niitä vastauksia kalastelet.
Voi kyynel. Jos noin paljon ahdistaa olla tällä palstalla, niin ei täällä ole mikään pakko olla. :D
Suomen kansaa on muuallakin kuin Stadissa.
Maaseudulla on joutoväkeä nykyisin enää melko vähän.
Rydman on yksi parhaista ministereistä. HS kirjoituksesta hyvin näkee, kuinka "kansa" on aivopestävissä median toimin.
Miten sen näkee?
Kyllä persu on tyhmä!
Heh heh...Montako kymmentä avausta ajattelit vielä samasta lehtijutusta kirjoittaa ap? "Pientä" pakkomiellettä taas havaittavissa..🤭
Lehtiartikkelien massapostauksen (sääntöjen vastaista) juhlaa kuten aina ennenkin 24/7-365vrk vuodessa. Kaikissa viestiketjuissa poikkeuksetta ja yksi ja sama s24 palstat persujen maalittamiselle valjastanut trolli aina asialla. Ja KAIKKI sitä häiritsevät viestit poistoon..
Voitko näyttää sen kohdan säännöistä jossa tämä on kielletty.
Yllättävää kuinka yleensa kartalla oleva Jokisipilä vetää noin metsään päätelmineen kuinka Rydman olisi epäsuosittu järjestöleikkausten takia? Joille hänellä on kansan täysi tuki omien keskuudessa.
Ei kansan vaan roskaväen.
Jaaha! Että "roskaväen"? Millä perusteella roskaväen??
Yksi ja sama väittely omien mielikuvituskavereiden kanssa jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta 18-22 tuntia 365 vrk vuodessa oli arki, pyhä, joulu tai juhannus. Ja muiden viestit poistoon jotka herran yksinpuheluja häiritsee.
🖕🔵⚫️🤡
Tollopersu ei ole kansa!
Rydman nostaa persujen kannatusta. Katso uusin sosialistisen YLEN gallup.
Vassari valtamedioiden toimittelijat kirjoitti ensin kuinka Orpo pyyhkii Rydmanilla pöytää Orpon astuessa Rydmanin hänelle kaivamaan kuoppaan. Ja kun nämä samat aika yksinkertaiset toimittelijat huomasi mistä todellisuudessa oli kyse, Rydmanin maalittaminen jatkui vain eri muodossa.
Onko Ryydmanni Batmanin kavereita?
Siinä on tuleva pääministeri sanoi Mikael Jungner.
RYYD antaa itsestään kuvottavan vaikutelman ei se jää kansalta huomaamatta
Siksi seksikäs Ryytmanni pääministeriksi seuraavaan hallitukseen
Ei kansa tuomitse! Somesta se mielipide on otettu eikä se ole sama kuin kansa!
Hienoa! Kokoomuksen myyrä tuhoaa persut!
Niin sitä pitää!
Persut ovat aina olleet aivan umpi uppeluksissa, joka asiassa,
näes kun luuloa on enempi kuin tietoa ;)
Jopa niin uppoluksissa että istuvat Suomen hallituksessa Purra valtakunnan toiseksi vaikutusvaltaisimmista poliitikoista. Siinä missä sinun Soinisi on ulkona politiikasta loisien sopeutumisrahalla sinisten pukatessa horsmaa ex persujen hautausmaalla puoleena. Siinä missä sinun ihailemat sinimustat eivät koskaan tule pääsemään edes eduskunnan oppositioon sinun rotuopin julistajien fanittajan vaatiessa päivittäin vassarihallitusta oikeistohallituksen tilalle kun ei ole lääkitys kunnossa.
Kaikki sinimustien vuosien työ meni viemäristä alas Tampereen vappumarssilla antifasistien onnistuessa vihdoin ja viimein provosoimaan sinimustien marssiin osallistuvat natsit käymään päällensä mihin pyrkivätkin. Jotta näiden sinimustien pyrkimyksistä päästä valtakunnan tason politiikkaan ei tule yhtään mitään. Yhden idiootin onnistuessa pilaamaan sinimustien eduskuntavaalit potkulla antifatytön päähän. Joka meni sinimustien marssiin sekaan provoamaan natseja käymään päällensä siinä onnistuen. Saavuttaen siten mitä tavoitteli natsien provoamisella minkä parissa äärivassarit tulee jatkamaan tulevaisuudessakin aina kun sinimustat marssii natsien kanssa tai ilman niitä.
Sinimusta äärivassari kun sedän pää on "hiukan" pipi.
Miten meillä voi ola pedofiili ministerinä?
Ei ole eikä tule ministeriä joka olisi tuomittu pedofiliasta mutta ainakin yksi talousrikoksista tuomittu on kohta taas ministerinä.
KPA
Yhtä hyvin kuin natsi valtiovarainministerinä ja eduskunnan puhiksena ;)
Vedä demari faktaa tiskiin, tai hanskaan jos faktaa ei ole?
Aina yhtä hauskoja nämä "äärioikeistolaiset persut ovat venäjä mielisiä" avaukset harhoineen joiden viestiketjuista katoaa viestit joissa arvostellaan persuja s24 palstoilla maalittavia persuista pihalle potkittuja venäjämielisiä rotuopin julistajia..😂😂
Tarkoitat varmaan kansalla vihervasemmiston tukipellejä? Möly on kova kun turhat tuet pienee tai lakkaa kokonaan?
Rydman: Järjestöiltä leikatut varat voidaan siirtää puoluetukeen.
Miten niin pienenevät. Persut ja kokkareet antavat Helsiki Gardenille ja paljon. Poutala antoi helluntalaisille kavereilleen.