Uimahalli?

Anonyymi-ap

Kontiolahden maankäyttöpäällikkö Sykkö kaipailee Karjalaisessa lisää asukkaita kuntaan ja varsinkin kirkonkylän kouluihin ja päiväkoteihin. Tonteissakin löytyy ja lisää olisi kaavoitettavissa.
Kirkonkylän palvelut ovat jo kohtuullisen mutta edelleen puuttuu muuten liki jokaisessa kirkonkylässä ja kaupungissa oleva uimahalli. Se voisi olla ratkaiseva tekijä monelle asuinpaikkaa ja rakentamista suunnittelevalle parille.
Näin kylän vanhana asukkaan kysyisin tietääkö joku että kuuluuko se minkäänlaisiin tulevaisuuden suunnitelmiin.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

        Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
        Maailman menoa
        617
        2340
      2. Hotellille löytyi ostaja....

        Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
        Kuhmo
        27
        1166
      3. Sinä. Just sinä.

        Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
        Ikävä
        109
        1128
      4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

        Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
        Yhteiskunta
        9
        1008
      5. Miten kuvaisit tunteitasi

        tällä hetkellä?
        Ikävä
        92
        916
      6. Onko se loukkaavaa

        Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
        Ikävä
        101
        875
      7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

        Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
        Ikävä
        91
        787
      8. Onko kaivattusi seinäruusu?

        Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
        Ikävä
        50
        759
      9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

        Minkälaisesta musiikista hän pitää?
        Ikävä
        64
        731
      10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

        Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
        Mikkeli
        29
        603
      Aihe