Olivatko Sanna ja Sofia Ruisrockissa?

Tuli IS uutisoinnista mieleen...
1684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Onko Iltasanomat taas lähettänyt toimittajat pyyhkimään pintoja ja tällä kertaa Ruisrockiin?

Äänestä
  • Yhteen aikaan gaaloissa ja jopa eduskunnassa kävi toimittajia pyyhkimässä pintoja mutta ei sellaisissa gaaloissa missä palkittiin toimittajia.

    Äänestä

Kokoomus on vetäny brenkkua varmaan vip-tiloissa tänä vuonna

Äänestä
  • Et ole äidinkielenopettaja.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Et ole äidinkielenopettaja.

    Minä olen suomen kielen opettaja.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Minä olen suomen kielen opettaja.

    Vokissa opetat matuja?

    Äänestä

Ovat siellä, missä on viihdettä tarjolla.

Äänestä

Nyt ne toimittajat meni puhalluttamaan poliitikkoja Ruisrockiin. Onkohan kenelläkään toimittajalla menneisyydessä rattiksia? Joillain poliitikoilla on.

Äänestä
  • Onko ne poliitikot siellä työtehtävissä kun ei saa olla maistissa?

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Onko ne poliitikot siellä työtehtävissä kun ei saa olla maistissa?

    Käsittääkseni ovat.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Käsittääkseni ovat.

    Mitä ne siellä lobbaa? Sitä junarataako?

    Äänestä

  • Yksi perussuomalainen oli kutsuttu Provinssiin mutta sitten oli kirjoittanut jotain ja kun meni sinne niin poistettiin näyttävästi. Täytyypä oikein tarkistaa että miksi poistettiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Yksi perussuomalainen oli kutsuttu Provinssiin mutta sitten oli kirjoittanut jotain ja kun meni sinne niin poistettiin näyttävästi. Täytyypä oikein tarkistaa että miksi poistettiin.

    Oli arvostellut Opetushallitusta siitä että opettajien pitäsi lapsille opettaa että joillain pojilla on pimppi.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Oli arvostellut Opetushallitusta siitä että opettajien pitäsi lapsille opettaa että joillain pojilla on pimppi.

    Joku voisi kuvitella että tämä on vitsi mutta totta se on. Ja sen takia poistettiin kun tuollainen arvostelu on Provinssin arvojen vastaista.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Oli arvostellut Opetushallitusta siitä että opettajien pitäsi lapsille opettaa että joillain pojilla on pimppi.

    Nyt sitten oli toisinpäin opetusta Priden oheistapahtumassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Nyt sitten oli toisinpäin opetusta Priden oheistapahtumassa.

    Provinssi on nykyään PrideRock.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuli IS uutisoinnista mieleen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu