Garden-suhmurointi normaalia persutoimintaa

Persujen suuret ihailun kohteet, Trump, Putin ja Orban, suhmuroivat valtion rahaa kavereidensa bisneksiin. Mitä isot persut edellä, sitä meidän persut perässä.

Persupolitiikka on haitallista kansan huijausta.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kaupungit kilpailee keskenään ja pitihän se nyt uusi halli saada ettei nääsville omi kaikkea

Äänestä

Normaalia, ts. säälittävän osaamatonta Kokoomuksen nöyristelyä...

Äänestä

Nyt heti taistoon sosiaalidemokraatit/taistolaiset.
Punaliput liehumaan ja lakkoon.
Tuppurainen apuun heti.
Silmät isoina.

Äänestä

Eiköhän tässä ole ollut kokoomus hommia? Onhan persut vaikutusvaltainen puolue, mutta kok on pääministerin puolue? Mutta vihervassari on taas nähnyt painajaista: persu,persu,persu, persu? Ota kommari lääkkeet?

Äänestä
  • Voi persuliini rassukkaa. Hakemusta on ollut hyväksymässä koko hallitus kehysriihen yhteydessä. Ei se musta muutu valkoiseksi vaikka kuinka yrität värjätä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Voi persuliini rassukkaa. Hakemusta on ollut hyväksymässä koko hallitus kehysriihen yhteydessä. Ei se musta muutu valkoiseksi vaikka kuinka yrität värjätä.

    Jos muut puolueet eivät olisi hyväksyneet.

    "Nämä ovat sellaisia yksityiskohtia, että niitä ei ole hirvittävän järkevää käsitellä mediassa." Purra persujen saamasta?

    Äänestä

Mafian ystävyyssuhteet onkin moninaiset. Korruptio suoritetaan runttaamalla.

Äänestä

Älä unohda isiooteista yhtä netanjahua aivan sotahullu hyypiö.

1Äänestä

Kokoomuslaiset perseilee ja jotkut syyttävät siitäkin vain persuja 🤣

Äänestä
  • Voi teitä hyväuskoisia persuja ;)

    Äänestä

Persu konttaa Kokoomus herran edessä: "tässä lisää veronmaksajien rahaa herrani", hän läähättää kina suustaan valuen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persujen suuret ihailun kohteet, Trump, Putin ja Orban, suhmuroivat valtion rahaa kavereidensa bisneksiin. Mitä isot persut edellä, sitä meidän persut perässä.

Persupolitiikka on haitallista kansan huijausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu