Oletko mustasukkainen?

Anonyymi-ap

Missä menee raja mitä et enää hyväksy kumppaniltasi,
Jos raja ylittyisi miten suhtautuisit? Mihin tekoon suhteenne loppuisi eli teko jota et antaisi anteeksi?

Onko kokemusta?

8

104

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Pettäminen tavalla tai toisella.

    • Anonyymi00002

      Lisään vielä, että erikoinen otsikko kysymykseen nähden. Mustasukkaisuus on lähinnä silloin, kun siihen ei ole todellista syytä. Se, että toinen pettää luottamuksen ei ole lojaali kumppanilleen on mielestäni vähän kyseenalaista kutsua mustasukkaisuudeksi, ennemminkin pettyy, suree, kokee epäoikeudenmukaisuutta jne.

      • Anonyymi00003

        Toisaalta taas kun on tutkittu mustasukkaisuutta niin suurimmassa osassa niihin on löytynyt syy joka on ihan perusteltua siinä tilanteessa.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Toisaalta taas kun on tutkittu mustasukkaisuutta niin suurimmassa osassa niihin on löytynyt syy joka on ihan perusteltua siinä tilanteessa.

        Kyllä. Toin vain oman mielipiteeni esille sanasta mustasukkaisuus, koska siinä on niin negatiivinen sävy kokijaansa kohtaan, silloinkin kun on joutunut petetyksi.


    • Anonyymi00004

      Jos rakastuu toiseen tai harrastaa seksiä toisen kanssa. Ei ole kokemusta.

    • Anonyymi00005

      Onko mustasukkaisuudella edes miettimistason merkitystä enää nykyaikana. Nykyään kaikki vaikuttaa olevan sallittua vapaamielisyyden nimissä ja jos menisit mainitsemaan tyyliin kumppanin lisäksi ei ole muita, niin saat ihmettelyä ahdasmielisyydestä. Toki on oikeus mennä ja tulla niinkuin haluaa, suhteessakin mutta siihen pitäisi sisältyä myös jonkinlainen omavastuu. Mihin mustasukkaisuuden rajan sitten vetää, niin riippunee vastaajan vastuullisuudesta. En edes ehdota, mikä on vähän ja mikä on liikaa.

    • Anonyymi00007

      Mä luotin kun olin tyhmä melki 20vuotta.

    • Anonyymi00008

      Mä en ole mustis mut se mikä on mun. Ja jos siihen joku koskee niin heittää elämänsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      655
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      37
      513
    6. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    7. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      501
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      62
      495
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      469
    Aihe