Ilmoitukseni hylättiin, vaikka se oli aikaisemmin hyväksytty ja sen jälkeen tuli alla oleva viesti spostiin. Muille tapahtunut samanlaista?
"Pahoittelemme, mutta emme voi hyväksyä ilmoitustasi, koska se joko rikkoo sääntöjämme tai vaatii sinulta toimenpiteitä.
Haluamme varmistaa, että olet myymäsi tavaran juridinen omistaja ja sen, että tuotteet ovat aitoja sekä laillisesti hankittuja.
- Julkaistaksemme ilmoituksen pyydämme sinua toimittamaan ostokuitin/tilausvahvistuksen vastausviestillä.
Mikäli et voi toimittaa ostokuittia tai muuta luotettavaa todistetta omistajuudesta, emme valitettavasti voi hyväksyä ilmoitustasi."
tori.fi - mitä ihmettä
3
<50
Vastaukset 3
- Anonyymi00001
Torin käyttö loppui jo silloin, kun vaihto omistajaa ja muuttui ihan paskaan suuntaan.
- Anonyymi00002
Mielenkiintoista.
Mikä on tuollainen tavara, mistä tori.fi vaatii oikein ostokuittia?
Nimittäin, jos aletaan tuolla lailla nysväämään, sitä kuittiahan voisi vaatia mistä hyvänsä vehkeestä, oli se sitten vaikka nuppineula.
Voihan tavara, jonka itse haluaa myydä eteenpäin, olla ostettu niin, ettei siitä mitään erityistä kuittia ole koskaan saatu, esim. kirpparilta juurikin. - Anonyymi00003
Tori.fi on töysin yritysten valloittama markkinapaikka tai sivusto.
Yrittivät muokata sitä tuolla ToriDiilillä jolla huijaukset estettäisiin. Niinhän se on että hyvät jutut ja asiat pilaavat nämä epärehelliset toimijat !
Itse kannatan kasvotusten myyntiä pääasiassa, ToriDiili on liian kankea jaceikä estä mitenkään huijausta....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2092209Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1601460Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271091- 58928
- 71927
- 53895
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72841- 93797
Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta120731Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200707