Nuohooja pöllyttää piipun noet naapurien tonteille

Anonyymi-ap

Milloinka on tullut nuohoojille oikeus pöllyttää piippua nuohotessa noet pitkin naapurustoa, outoa touhua jos on luvallista.

6

184

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Osta vähän isompi pipo.

      • Anonyymi00002

        Vedä sinä se pipo tiukemmin päähäsi ja mene nurkkaan häppeemään jos et ossoo antoo asiallisia kommentteja.


    • Anonyymi00003

      Mihinkäs ne pitäisi noet pöllyttää? Menepäs itse noille katoille ja kerää noki talteen kun nuohoat.
      Parempi se on pieni määrä kerran vuodessa nokipäluä kun että naapurisi talo syttyy tuleen ja kärähtää sinunkin talo siinä samassa, nuohous on pakollinen ja hyvin tarpeellinen.

    • Anonyymi00005

      Se oikeus on tullu jo ennen sotia, pöllytys on luvallista.

    • Anonyymi00006

      Naapuri piereksii alakerran huoneistossa, ilmanvaihto kanavia pitkin haju tulee meidän asuntoon. Ihan kun navetassa asuisi.

    • Anonyymi00007

      Onneksi en asu sun naapurissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      609
      1569
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      847
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      481
      730
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      681
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      642
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      604
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      548
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      31
      506
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      484
    Aihe