Viikon kestäneen kotimaan automatkailun jälkeen on kyllä ihan pakko todeta että jostakin kumman syystä Audi ja BMW kuljettajat eivät ilmeisesti osaa ollenkaan numeroita, tai sitten he eivät vain ymmärrä mitä pyöreään liikennemerkkiin laitetut numerot tarkoittaa.
Nämä kaksi merkkiä loistavat kyllä numeroiden ja liikennesääntöjen osaamattomuudella, monissa muissakin tilanteissa, sillä kyllä niissä näin maallikon silmään näyttäisi vilkutkin olevan, mutta ilmeisesti johtoja ei ole kytketty koska hyvin harvoin ne vilkut syttyy käännyttäessä tai ympyrästä poistuttaessa.
Tuli vain mieleen että miten ihmeessä moiset tolkuttomat mullikat ovat ajokortin saaneet.
Epäilen vahvasti että kyseessä on tyypit jotka vatkuttavat että ei kortilla ajeta, mutta miksi nuo kaksi merkkiä AINA?
Automatkalla havaittua
14
91
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Oliko ne jaloissa pyörimässä? Noita tasamaan tallaajia on jo muista merkeistä riittävästi
- Anonyymi00002
Ja mitä tuolla vilkuttamaan, ei ne muissakaan sen paremmin toimi.
Niitä ei vaan huomata 😂😂😂 - Anonyymi00003
Audi on kirinyt bemarin rinnalle johtavana tollovankkurina, jokin niissä vaan vähämielisiä kiinnostaa...
- Anonyymi00006
Juu, yleensä noissa kuskina joku kusipäinen vajakkiapina.
- Anonyymi00004
Uudemmat melko kalliitakin autoja nuo. Mitenkähän niin tyhmät ihmiset ovat päässeet niin hyväpalkkaisiin hommiin kun eivät edes liikennesääntöjä osaa? Enhän minä mitään tiijä, ihmettelen vaan.
- Anonyymi00005
Kalliilla luotolla hankittuja , osa on liisattuja tai työsuhde kärryjä. Kukaan ei itseasiassa omista niitä itse. Mut kun täytyy olla Bemari alla.
- Anonyymi00007
Eräs tuttuni kertoi äitinsä joka on ison firman pomo, bemarin koneen lauenneen juuri takuuajan jälkeen, remontti 35 000€, onneksi virman piikkiin.
Toinen tuttu sanoi hänellä olleen pemari ja sen vikaisempaa autoa voi hakea.
Itsellä oli yksi Audi se ensimmäinen ja samalla viimeinen.
Molempien merkkien polttomoottoriautot pitäisi kieltää jo ympäristösyistä, syövat öljyä enemmän kuin polttoainetta. - Anonyymi00012
Anonyymi00007 kirjoitti:
Eräs tuttuni kertoi äitinsä joka on ison firman pomo, bemarin koneen lauenneen juuri takuuajan jälkeen, remontti 35 000€, onneksi virman piikkiin.
Toinen tuttu sanoi hänellä olleen pemari ja sen vikaisempaa autoa voi hakea.
Itsellä oli yksi Audi se ensimmäinen ja samalla viimeinen.
Molempien merkkien polttomoottoriautot pitäisi kieltää jo ympäristösyistä, syövat öljyä enemmän kuin polttoainetta.Kummin kaiman tyttären pojalta laukes .Nii kerto latakuski.
- Anonyymi00014
Anonyymi00012 kirjoitti:
Kummin kaiman tyttären pojalta laukes .Nii kerto latakuski.
Missä olet nähnyt ladoja? Minä en ole nähnyt vuosikausiin... Paitsi noita saksan ladoja, eli audeja ja bemareita.
- Anonyymi00008
Ei pidä ihmetellä ajettuja nopeuksia, ne on yleistä, koska valvontaa ei ole juuri ollekaan, varsinkaan kattavasti.
Joten liikennemerkeillä ei ole mitään merkitystä, siksi ne joutavat poistaa kokonaan kaikki. Turhaa työtä ja ajanhaaskausta, muodollisuuden vuosi kun ovat.
Nopeuden valvonta, seuranta, laitteet pakollisina kolaritilanteissa, jolloi ei korvauksia vakuutuksesta makseta kolaritilanteessa.- Anonyymi00009
Valvontaa on kuulemma tiukennettu ja sakon voi saada jo jopa ykkös kilometrien ylityksestä, kun aiemmin rikesakkoraja oli 7 km ylinopeus...
Tuota tuota... Kunhan nyt ensin poliisi valvoisi edes niitä yli 7 km ylityksiä, miten se pienempiä muka valvoo kun ei pysty valvomaan niitäkään.
En edes muista milloin olen tutkan nähnyt tien päällä, siksi liikenneperseilijät porsastelee liikenteessä. - Anonyymi00011
Harmi jos joudut ajamaan perässäni sillä minä noudatan ajonopeuksia.
- Anonyymi00010
Pyöräilijöissä on paljon tulevia / entisiä bemaristeja. Suuntamerkin näyttäminen lähes mahdotonta.
- Anonyymi00013
Semmonen kasvukeskus itäsuomesta, mitä sää sinne mänit?🥶
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475