Että valitsisit minut
Vastaukset 11
- Anonyymi00002
En koskaan ajatellut, että pitäisi tehdä valintaa.
Nainen- Anonyymi00008
Enkä koskaan halunnut että sinäkään tekisit.
Naiselta
- Anonyymi00004
Oliko isokin valinta tilaisuus? Omalla kohdallani on vain yksi ihanuus mielessä. Viimeksi kun nähtiin niin sen sinullekin totesin. Sinulla ja kaverillasi oli varmaan sen jälkeen hauskaa jutustelua.
- Anonyymi00005
Sinä valitsit ne toiset. Syytit minua kaikesta. Niistäkin tilanteista, joissa muut rikkoivat sinun itsesi asettamia sääntöjä. Seison omien tekojeni takana, vaikka niissäkin on moitteen sijaa. Uskon vakaasti, että luottamus rakentuu teoista. Siitä, että on sanojensa mittainen teoissaan ja tekemättä jättämisissään. Hylkäsit minut ihmisenä niin täysin ja totaalisesti, ettei siihen jää tilaa selityksille. Konsultoin tilanteesta kahta viisasta miestä, jotka tuntevat minut hyvässä ja pahassa. Jotka kuitenkin saavat minut uskomaan siihen, että olen ystävänä ja ihmisenä ystävyyden ja luottamuksen arvoinen. Molempien yksimielinen tuomio oli: lähde, tuo ei tuosta tule oikenemaan. Tätä kaikki asianosaiset noudattakoon.
- Anonyymi00006
Kuinka pitkään olitte suhteessa? Kuinka hyvin nämä viisaat miehet tunsivat kaivattusi? Vain kerroitko vain näkemyksesi naisesta? Kuinka pitkäaikaisen yhteiselon perusteella?
- Anonyymi00010
Tuossa on runsaasti huumoria mukana. ”Kaksi viisasta miestä”. Arvaan, ei yhtään kavereilla ole oma lehmä ojassa 😁
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Tuossa on runsaasti huumoria mukana. ”Kaksi viisasta miestä”. Arvaan, ei yhtään kavereilla ole oma lehmä ojassa 😁
Nämä jätkät osaa olla ystäviä naisen kanssa. Viisaita, perheellisiä ja akateemisesti koulutettuja molemmat.
- Anonyymi00007
Minä olen valinnut jo ajatsitten sen miehen joka kertoi minulle, että olisin hänen ykkösvaihtoehto seurustelukumppanina. Se mitä hän teki on anteeksiantamatonta mutta silti jotenkin toivoisin, että kaikki vielä kääntyisi parhain päin. Tarkkailen hänen valintojaan ja sitä pyrkiikö hän todella siihen mitä kertoi ja mistä sovittiin. Nyt näyttää vähän huonolta. Omalta osaltani olen pysynyt sovitussa ja pidättäytynyt muusta vaikka ei edes tarvisi. Kaikki on mahdollista vaikka hän ei tiedä asioita minkä vuoksi. Jos hän on sanansamittainen mies niin huomaan sen kyllä. Jos hän täällä ”valitsee” eri kuin mitä kasvotusten kertoo niin sehän on selvä ristiriita eikä minun sellaista tarvi hyväksyä. Se ei ole mustasukkaisuutta että asiasta sanon. Se on pettymykseni siihen, ettei toinen pysy sanojensa takana.
- Anonyymi00009
Valinnut alusta asti...
- Anonyymi00011
Todennäköisesti olit erittäin epäselvä omien halujesi ja toiveiden esittämisessä miehelle.
- Anonyymi00013
Et osannu kuin pelleillä kanssani aina minut kadotat kun pelleilet enää ei sitten tarvi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901776
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,40961- 81926
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56821- 63694
Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te71648Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?69620Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19571- 21557
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38556