Esimerkiksi 8 vuotta yhtäjaksoisesta salakuuntelusta/katselusta ja syyttäminen perusteettomista rikoksista? Ystävän puolesta kyselen koska Ikävä kyllä on täysrotta
Mikä mahtaa olla rikosoikeudellinen vastuu
Anonyymi-ap
20119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Eikö tekoäly antanut vastausta?
Kysyn täältä 😊
Syyttäjähän voisi vaatia siitä sen 4 vuotta, ensikertalaisena puolet jne... Melko todennäköinen skenaario. Iltalehteen myös mojova juttu.
Leviäähän se muuallekin ja ainakin jotkut tapaukset ylittävät rajat maamme ulkopuolelle.
Kyllä. Syyllisetkin pitää saada globaalisti kaikkien tietoon 🤭
Ehkä se mainehaitta on kuitenkin tuntuvin.
Mutta jos niitäkin lapsia on jotenkin mukana, tuo mainehaitta on ehkä pienin murheista. Ei ne sielläkään linnassa tykkää muut siellä olevat, että lapsia on ollut tapauksessa.
Joissain tapauksissa ideaalista että selviytyvät edes linnaan asti
Niin mistä se neljä vuotta vois gubbe esim tulla sieltä syyttäjän chamberista?
Kakaroita hoitaan likaisia hanttihommia aika niljakasta
Itselläni meneillään tilanne/tapaus, mikä sisältää tuotakin, mutta myös paljon muutakin, tähän mennessä ainakin toistakymmentä nimikettä täyttävää ja kunhan lopulliset tiedot ovat selvitetty, niitä tullee olemaan vieläkin enemmän. Kyseessä ei ole vain yksi henkilö.
Rikosnimikkeitä tulee toki paljon, jos salahörhöilyä harrastaa, jos lapsia taloudessa niin tiedättekö mihin kategoriaan se menee. Koska oletettavasti on samalla tunkeutunut alaikäisen yksityisyyteen törkeällä tavalla.
Ainahan se on paha asia, mikäli lapsiin liittyy eikä ole lapsen vanhemmasta kyse.
Nirri pois.
Veikkaan että aika moni puoltaa tätä, joskaan rottien takia ei kannattaisi lähteä lusimaan
Määki katon webissä aina siitä virtuaalisesta valikosta mitä nimikkeitä ois tarjolla et voi rakentaa keissiä. Lol
Joo, kaikkee ei tartte kokeilla tai kokea
🫢 Ei kai sentään 🤔...
🤡🤡🤡
Kiinteetä tulee varmaan kaikille emt palstaäijä