AI-yhteenveto Naiset hakevat lavatansseista ennen kaikkea hyvää seuraa, iloista tunnelmaa ja sujuvaa yhteistä tanssikokemusta. Tanssilavalla arvostetaan sosiaalisuutta, hyvää hygieniaa ja toisten huomioon ottamista.Avaimet onnistuneeseen tanssiin ja naisten toiveet voi tiivistää seuraavasti:Hyvä ja huomaavainen vienti: Viejän ei tarvitse olla ammattitanssija. Tärkeintä on selkeä ja pehmeä rytmissä pysyminen, joka saa parin tuntemaan olonsa turvalliseksi.Kunnioitus ja kohteliaisuus: Tanssiin hakemisen tulee olla ystävällistä. Keskustelu tanssin lomassa tai sen jälkeen on arvostettua.Siisteys ja pukeutuminen: Hyvä tuoksu ja siistit vaatteet tekevät vaikutuksen. Esimerkiksi puhtaat sukat/kengät ja raikas hengitys ovat perusasioita.Positiivinen asenne: Virheitä ei tarvitse pelätä. Lattialle lähdetään pitämään hauskaa, ja pieni itseironia tai hymy pelastaa paljon.
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
Naiset on naisten paras seuraa ja sitten kärvistellään miehille.
- Anonyymi00005
Naisen pieni hymy tekee ihmeitä, mutta 2026 sitä pitää monesti pyytää.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Naisen pieni hymy tekee ihmeitä, mutta 2026 sitä pitää monesti pyytää.
Harvemmin on omalle kohdalle tanssipariksi sattunut täysin hymyttömiä naisia. Millä lavoilla näitä kohtaatte?
Toki tiedän näöltä yhden joka ei koskaan tanssiessaan hymyile mutta hänen kanssaan en itse ole tanssinut. Järkyttävän hyvä tanssija kyseessä...
M60 - Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Naisen pieni hymy tekee ihmeitä, mutta 2026 sitä pitää monesti pyytää.
Älä hyvä mies pyydä naista hymyilemään! Pyyntöä pidetään nolona ja kiusallisena. Jos haluat hymyn, yritä tehdä tai sanoa jotain, mikä saisi naisen hymyilemään. Ja hymyile itse, hymy saattaa tarttua.
- Anonyymi00002
Mutta miehen hyvän tanssijan hyvä olla. Ei paineita...
- Anonyymi00003
Mitäpä, jos te arvon lafyt tanssisitte keskenänne. Minusta tuo olisi loistava juttu. Ei tarvitsisi kitistä miehistä koko ajan, milloin ne on mitäkin.
Minua hävettää naisena teidän toisten naisten käytös ja puheet! - Anonyymi00004
Edelleenkin, ei havsintoja tuollaisista naisista. Millä lavoilla niihin törmäät?
- Anonyymi00008
Nämä on näitä "miksi naiset ei ota minuun kontaktia, miksi eivät flirttaile minulle" -avautumisia. Ja sitten "naiset on ihan pilalla" -kiukuttelut perään. No mikä niissä tilanteissa on ollut se yhteinen tekijä? Tai paremminkin kuka?
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Nämä on näitä "miksi naiset ei ota minuun kontaktia, miksi eivät flirttaile minulle" -avautumisia. Ja sitten "naiset on ihan pilalla" -kiukuttelut perään. No mikä niissä tilanteissa on ollut se yhteinen tekijä? Tai paremminkin kuka?
Kerrankin nainen on hiljaa. Siinäkin on pointtinsa. Saattaa olla että nainen on euforisessa tilassa täydellisen viennin ansiosta.
- Anonyymi00010
Lavatanssin päätarkoitus on sosiaalinen yhdessäolo, yhteisöllisyyden vaaliminen ja liikunnasta nauttiminen. Se toimii matalankynnyksen kohtaamispaikkana, jossa ihmiset voivat jakaa kokemuksia, tutustua uusiin ihmisiin ja nauttia elävästä musiikista.Lavatanssin keskeisiä elementtejä ovat:Sosiaalinen kanssakäyminen: Lavatanssit perustuvat avoimuudelle ja hyvälle käytökselle. Se on vuorovaikutusta, jossa yhdistyvät katsekontakti, tanssin ilo ja yhteinen rytmi.Yhteisöllisyys: Tanssilavat kokoavat yhteen eri ikäisiä, taustaisia ja eri puolilta Suomea tulevia ihmisiä.Liikunta ja hyvinvointi: Tanssi on erinomaista aerobista liikuntaa, joka kehittää koordinaatiota, tasapainoa ja kehonhallintaa, tarjoten samalla henkistä virkistystä.Kulttuuriperintö: Perinteikkäät lavatanssit ovat olennainen osa suomalaista kesäkulttuuria, ja niissä vaalitaan tanssilajeja, kuten valssia, tangoa, foksia ja humppaa.
- Anonyymi00011
"Lavatanssin päätarkoitus on sosiaalinen yhdessäolo, yhteisöllisyyden vaaliminen ja liikunnasta nauttiminen."
Ei päde ainakaan minuun mikään noista väittämistä.
Syyt minun lavatanssiin ovat syvemmät...
Ehkä väittämä osuu paremmin sinkuille kuin pariskunnille. - Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
"Lavatanssin päätarkoitus on sosiaalinen yhdessäolo, yhteisöllisyyden vaaliminen ja liikunnasta nauttiminen."
Ei päde ainakaan minuun mikään noista väittämistä.
Syyt minun lavatanssiin ovat syvemmät...
Ehkä väittämä osuu paremmin sinkuille kuin pariskunnille.Tuo mitä kommentoit oli tod näk tekoälyvastaus. Joku niitä tänne väkisin tunkee.
- Anonyymi00013
Huonohampaisen miehen kannattaa laittaa hammashygieniansa kuntoon, ennenkö yrittää keskustella naisten kaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681105
- 981064
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i23933Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔65885Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126860- 134817
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen20770- 57766
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27741- 45676
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46661Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6633- 19617
Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka142612Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast48610Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok129609Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.82596- 48594
- 35590
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi12569