Poliisin resurssit ei riitä ja järjestysmiehille on jaettu silkkihansikkaat, joten pitäisi ottaa vaikka vapaaehtoisia järjestyksenpitäjiä ja antaa heille tilapäinen sakotusoikeus.
Eikös reserviläisiä tai niitä Odineita olisi niihin hommiin ja pysäköinnin valvojia voisi myös hyödyntää ja vartiointiliikkeitä.
Kirjoittaisivat 50 € sakon jokaiselle alkoholijuoman kanssa kävelevälle, nurkkiin kuseksijalle ja kahdestaan skuutilla ajavalle, humalassa ajavalle 200 €.
Ihan käsittämätöntä on tuo laiton epäjärjestys joka näiden tapahtumien aikana vallitsee.
Eikös reserviläisiä tai niitä Odineita olisi niihin hommiin ja pysäköinnin valvojia voisi myös hyödyntää ja vartiointiliikkeitä.
Kirjoittaisivat 50 € sakon jokaiselle alkoholijuoman kanssa kävelevälle, nurkkiin kuseksijalle ja kahdestaan skuutilla ajavalle, humalassa ajavalle 200 €.
Ihan käsittämätöntä on tuo laiton epäjärjestys joka näiden tapahtumien aikana vallitsee.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Seinille kuseksijat siberiaan työleirille 10 vuodeksi.
Ja turpaan niin jotta kusj tippuu!
Oikein!
Rajavartiosto hätiin!
Poliiseja lisää, ei pari partiota riitä!
Palkata paikallinen nyrkkeilyseura rotia pitämään!
Yess..!
5vo keiro cgin fkjhj
Poliisi tee muutenkaan muuta kuin lahnottaa parkissa tarkkailemassa. Aikoinaan meiltä varastettiin auto pääporttien lähistöltä, partio oli hollilla ja perävalot näky vielä ku kerrottiin tapahtuneesta. Kommentti oli että menkää asemalle tekemään ilmoitus. Mentiin, myöhemmin sitten tuli ilmoitus että auto on ajettu koivuun Noljakassa Erkinpellontien risteyksessä. Seuraavana päivänä meidät kuulusteluihin ja epäilivät että ollaan itse ajettu se auto siellä metsään. Kunnon Scherlokkeja koko laitos täynnä ja todella ihailtavaa toimintaa paikalla olleelta partiolta joka ei viitsinyt edes lähteä perään.
On käsketty pitää silkkihansikkaita rokin aikana..
Joensuun poliisit on vitsi!
Hyviä suojatyöpaikkoja.
Eikä ees paljon naurata..
Eniten valvontaa kaipaisi se jolla on käpälät rockin volumenapissa. Äsken luulin että naapuri huutaa täysillä postilaatikosta että haluaa satasen lainan mutta se olikin Nylon Beat neljän kilometrin päässä.
Perinteiset karjapartiot kaduille kiitos.
Eiköhän siellä jo niitä oo..eiku ne olikii possupartioita
röhkivät nyt kuravedessä kun alkoi sataa...😂🤣
Toivottavasti poliisit puhalluttaa lähtijät huomenna kaikilla ulosmenoteillä.
Paljonko lie huimausaineita löytynyt, on sakki vähän sen näköistä...
Ulkonäön perusteellako ne leimaa ihmiset?
Kyllä tietyt viiteryhmät tunnistaa helposti.