SDP on sosialistien lakkoliike. Mitä hyötyä ihmisille? OIkeasti!!!

Anonyymi-ap

SDP on ollut harhapoluilla Upilaisen vallastasyöksemisen jälkeen. Avioliitto SAK:n kanssa on syöpä. joka kalvaa liikettä sisältä ja ulkoa. SDP on tätä nykyä sosialistinen lakkoliike, joka haisee homeelta kuin 100 vuotta vanhat työväentalot. Silloin sdp aloitti sisällissodan, jossa kuoli 38000 suomalaista. Mitä järkeä?

Samaa voi kysyä kuukauden satamalakosta 2024. MItä järkeä hyökätä yrityksiä ja kansantaloutta vastaan? Lakoista ei ollut hyötyä. Talouskasvu pysähtyi liki vuodeksi. Yli 20000 työtöntä lisää. Se oli yhteiskuntaterroria, jossa työntekijöitä käytettiin vakavasti hyväksi. Sosialistien harjoittama hyväksikäyttö.

Poliittisia lakkoja on ollut vain silloin, kun sdp on ollut oppositiossa. Lakot ovat ay-demareiden, nykyisen vahvasti sosialistisen puolueen yhteiskunnan vahingoittamista. Mitä hyötyä ihmisille on sdp:stä? Onko sote hyvä? Onko valtiontalouden vaje hyvä asia? Se synty Marinin kaudella ja pysyviä menoja on vaikea peruttaa. Etukäteen syömistä eväistä kärsii vähäosaiset. Mitä hyötyä sdp:stä?

12

63

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sdp ssä sairaalloisia piirteitä ihan pahoinvointiin asti.
      20v ainakin, ehkä 30-40v on sdp ja liitot ajaneet ihmisiä pois töistä. Ihmiset ovat sairastuneet tästä syystä henkisesti ja fyysisesti. Jos teki jotain niin menetti etuja. Sosiaalisia etuja joita muiden laskuun tuli. Työttömänä sai toisinaan paremmin rahaa tekemättä mitään kuin että olisi ollut töissä.

      Olet oikeassa. 100v homepöly on tuhonnut nämä ihmiset ja puolueen. Nykyään haluaisivat olla yksinvaltiaita tuijottamalla, mitään osaamatta.

      Samoja piirteitä näkee muissakin vasemmistopuolueissa.

      Oi Suomi, kallis isänmaani. Milloin heräät ja heität kokonaan pois viholliset jotka myrkyttävät maatamme.

    • Anonyymi00002

      Samaa vaalipropakandaa taas suolletaan joka ikisen paikkakunnan palstalle.
      Persuilla taitaa olla pelko perseessä?

    • Anonyymi00003

      Persut mainittu. Ovat suoraselkäisiä vastuunkantajia. Totuudentorvia. Siitä ei pidetä, etenkään vappusatasia ym. lupauksia jakelevissa demareissa. Menikö joltakin demareiden järjestämän satamalakon takia ansiot? AKT ja Teollisuusliitto ovat työntekijöiden tarhapöllö. Kaksinaamainen yritysvastainen perkele.

      • Anonyymi00004

        "Kaksinaamainen yritysvastainen perkele."

        Kokoomus ja orjuus kunniaan


      • Anonyymi00010

        Muistatko että lakkoon tarvitaan kaksi.
        Mutta vain yksinkertainen syyttää toista.


    • Anonyymi00005

      Hyvin huolestunut tulee olla Tuppuraisen tapaan, että onko SAK:n ja muiden liittojen toiminnalla ja SDP:n vaalirahoituksella kytköksiä.

      • Anonyymi00006

        SAK:n liiitot antaa vaalirahaa sdp:lle, joka säätää, että asumistuet kasvaa, että Kojamo voi nostaa vuokria, että Kojamo voi maksaa lisävoitosta enemmän verovapaata osinkoa SAK:n liitoille, jotka... niin se korruptiohyrrä pyörii ja pyörii. Antti Rinteen hallitusohjelma palavereissa oli SAK:n miehet paikalla. Rinne ja Paatero erehtyivät puhumaan ay-asiaa Eduskunnassa, niin joutuivat eroamaan ministerin paikalta. SAK/SDP on toksinen.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        SAK:n liiitot antaa vaalirahaa sdp:lle, joka säätää, että asumistuet kasvaa, että Kojamo voi nostaa vuokria, että Kojamo voi maksaa lisävoitosta enemmän verovapaata osinkoa SAK:n liitoille, jotka... niin se korruptiohyrrä pyörii ja pyörii. Antti Rinteen hallitusohjelma palavereissa oli SAK:n miehet paikalla. Rinne ja Paatero erehtyivät puhumaan ay-asiaa Eduskunnassa, niin joutuivat eroamaan ministerin paikalta. SAK/SDP on toksinen.

        Eikös demokratiassa myös demarit voi olla mukana kapitalismin säännöillä bisneksessä noin niinku mukana.
        Eikö.?


    • Anonyymi00007

      Hold your horses, ja pyyhi vaahto pois suupielistä.

    • Anonyymi00008

      Mene töihin aloittaja niin tiedät mikä puolue ajaa sun asioita!

    • Anonyymi00009

      On hyötyä jos olet:

      Maahanmuuttaja
      Seksuaalivähemmistöä
      Ideologisesti työtön


      Työväenpuolueen ajoista on muistot jäljellä.

      • Anonyymi00012

        Eli kuitenkin edellä mainitut kuten lakko ja muut ammattiliitto asiat jotka oikeisto populistiä harmittaa eivät kyllä oikeastaan kosketa noita mainitsemiasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      71
      1777
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      26
      1277
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1162
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      944
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      859
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      682
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      655
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      581
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      62
      530
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      494
    15. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      24
      479
    16. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    17. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe