Mitäs se Riikka sanoikaan ja mitä se niinku persulassa tarkoittaa. Ei se mitään tarkoita. Tuuli vaan huulia heilutti.
https://www.facebook.com/reel/1622242992186409
Ollaanpas nyt tarkkana
9
<50
Vastaukset 9
- Anonyymi00001
Ei! Älä sano! Minä en ole sinimustia fanittava. Olen ihan tavallinen, älykäs äänestäjä.
Äänestän miltei ketä vaan keskustalaista ja siitä vasemmalla olevaa, - jos henkilö vaikuttaa älykkäältä, keskiluokkaista ja sitä heikompaa kansanosaa puolustavalta.
Persuja, kokkeleita ja krisuja en tosin äänestä edes aseella uhaten, luvatkoot ihan mitä hyvänsä. - Anonyymi00003
"Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin äärioikeisto juoksee persujen perässä vasara kädessä"
...ja persuista pihalle potkittuja rotuopin julistajia ja Soinia fanittava ääliöoikeistolainen mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suomi24:lla. - Anonyymi00006
"seuraava hallitus, mistä ikinä se koostuukaan, joutuu tekemään vaikeaa päätöksiä. Uskoisin jopa, että [Juha] Sipilän kauden kikyt jäävät kalpenemaan näiden rinnalla."
Purra 14.09.2021
"Kansa ei jättisopeutuksista vaaleissa välttämättä kiitä. Sen sai tuta pääministeri Juha Sipilä kautensa päätyttyä."
Purra 31.12.2024 - Anonyymi00009
Riikka lupasi, ettei köyhiltä leikata...
- Anonyymi00015
Jos Rikka näkee köyhän ,, niin Petterin kera juoksee perään ja puhdistaa taskut.
Kystvät vielä,, että jäikö jotakin , jota vois kokkareille nyysiä. - Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Jos Rikka näkee köyhän ,, niin Petterin kera juoksee perään ja puhdistaa taskut.
Kystvät vielä,, että jäikö jotakin , jota vois kokkareille nyysiä."Muutama vuosi sitten sain lukijaltani erittäin koskettavan tarinan. Sen julkaiseminen johti kahteen asiaan. Toinen niistä oli kaunis. Perheen lapsi sai lukijaltani läppärin jota hän ei itse tarvinnut. Läppäri lähetettiin ensin minulle ja minä jatkoin sen eteenpäin tarinan kertoneelle naiselle.
Toinen asia ei ollut kaunis. Jouduin lopulta sulkemaan tekstin kommenttikentän kokonaan, koska joukko perussuomalaisia tuli huutamaan naiselle solvauksia. Joukossa kuntavaaleissa ehdolla oleva perussuomalainen nainen joka halusi tulla kertomaan, että naisen oma vika ja että se nyt on vain niin, että köyhät eivät osaa käyttää rahaa ja siksi heille ei sitä pidä antaa.
Sellainen on se puolue. Sama puolue joka on kertonut olevansa pienen ihmisen puolella."
https://www.facebook.com/havaintojayhteiskunnasta/?locale=fi_FI
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19473711/saksikaden-johtaman-psn-motto-quotainoana-suomen-ja-suomalaisten-asiallaquot-on-kolossaalinen-valhe
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 116699
- 77673
- 48638
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39556- 46553
- 60532
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44507Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71506- 25457
- 52444