Mitä kaikkea sillä

Täydellisellä kumppaniksi pitäisi olla?
24242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

En ole etsinyt, enkä varsinkaan täydellistä.

6Äänestä

Täydellinen kaikessa epätäydellisyydessään.

Sitä se on. Kaikki me ollaan vähän keskeneräisiä. Kasvamme matkalla. Pike

Äänestä
  • Jep.

    Täydellinen. Kaikkine pienine virheineen ja säröineen.
    On oma itsensä, eikä esitä olevansa, tai yritä olla jotain muuta.

    2Äänestä

En haluaisi edes tuntea ketään ihmistä, joka on ns. täydellinen. Kumppanina sellainen olisi mahdoton ajatuskin.

1Äänestä

ei oikein kiinnosta ihmiset

Äänestä

Ei voi mitään. Luen ”mitä kaikkea silliä” kerta toisena jälkeen. 🤯.

Äänestä

Eka ja tärkein vaatimus on, että hänellä on läheinen jumalasuhde, siis että hän etsii Jumalan tahtoa ensimmäisenä ja muut asiat tulee vasta sen jälkeen. Lukee Raamattua omasta halustaan, rukoilee, haluaa kehittyä kristittynä ja kasvaa ihmisenä kohti epäitsekkyyttä ja palvelevaa mielenlaatua. Jos tätä ei ole, ei tule mitään muutakaan.

2Äänestä

Pitää alkaa R kirjaimella kuten Rakkaus.

2Äänestä
  • ❤️❤️❤️❤️

    Äänestä

hyvä luonne, vetovoima on tai ei...

2Äänestä
  • Tämä on hyvä esimerkki. Miksi en ihastu kaikkiin, miksi joku aiheuttaa ihastumisen tunteen, vaikka ei kovin hyvin edes tunnettaisi

    3Äänestä

Kyllä huumorit pitää kohdata ja olla kiinnostunut samankaltaisista asioista. Jos toisen tekemisiä ei tajua yhtään, siihen on aika vaikea rakentaa luottamusta. Toiseen pitää voida luottaa.

2Äänestä
  • Minä taas en tarvi tietoa toisen tekemisistä jos on luottamus. Tietäminen on vahtimista. Noin muuten tykkään siitä että on samankaltaisuutta. Ennen kaikkea henkinen, fyysinen ja tunnepuoli. Sitten kaikkein tärkein on tykätä itse ihmisestä, sen luonteesta. Oon hankala ihminen, tykkään tai en tykkää.
    Mieheltä

    Äänestä

Sillä on jo kaikki. Ainoastaan rohkeus ottaa yhteyttä puuttuu.

Äänestä
  • Mikä yhteydenoton syyn pitäisi olla?
    Utelias sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Mikä yhteydenoton syyn pitäisi olla?
    Utelias sivusta

    Se mitä olen ehdottanut hänelle ja siihen liittyvään asiaan me yleensä keskustellaan. Ehkä luuli että viimeksi puhuttiin jo se asia.

    Äänestä

Pillu

Aivot

Kroppa

Sydän.

Suomessa vaikea saada kaikkia neljää löytymään naisesta.

Äänestä
  • Saattaa jostain syystä olla, etteivät halua noita sulle näyttää.

    5Äänestä

Täydellisellä varmasti pitäisi olla kaikenlaista. En mä varmaan osaa edes määritellä millainen olisi täydellinen.

2Äänestä
  • Pakko lisätä, että täydellisen rinnalla sitä varmaan tuntisi itsensä ihan riittämättömäksi, että olisiko sekään sitten täydellinen. Muutoinkin viat ovat minusta se asia, joka luo kauneutta.

    3Äänestä

Palat pitää sopia toisiinsa.

3Äänestä

Jomman kumman on hyvä pullottaa ja mieli silleesti yhtä kierossa kun itsellä.

Äänestä

Ei tarvitse olla täydellinen, vaan että sovimme toisillemme kaikkine vikoineen. Tiedän että kaivatullani on vähän kiivas luonne, mutta itse olen rauhallinen.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Täydellisellä kumppaniksi pitäisi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu