Ei ole mikään ihme, että 45 % vieraskielisistä äänioikeutetuista on kertonut äänestävänsä SDP:tä. Se on täysin selvää, kun ottaa huomioon demareiden harjoittaman maahanmuuttopolitiikan.
Kaikki alkaa jo vaaliviestinnästä, jota SDP tekee mm. arabiaksi ja somaliksi. Käännökset ovat sinänsä mielenkiintoisia, että eduskuntavaaleissa äänioikeutetun tulee olla Suomen kansalainen. Maahan tulijalta pitää vaatia integroitumista suomalaiseen yhteiskuntaan. Siihen oleellisena osana kuuluu kielen oppiminen.
SDP on vastustanut liki kaikkia hallituksen tekemiä maahanmuuttoa tiukentavia päätöksiä. Demareissa jopa osa varapuheenjohtajista vastusti itärajan sulkemista välineellistetyn maahantulon estämiseksi. Aivan käsittämätöntä.
Kaiken huipuksi SDP haluaa tuplata pakolaiskiintiön. Kiintiöpakolaisista suurin osa tulee Iranista, Ruandasta ja Turkista. Tämä on demareilta kuitenkin vielä maltillinen ehdotus, sillä vuonna 2016 pakolaiskriisin aikaan heiltä nousi esiin halu kymmenkertaistaa pakolaiskiintiö. Onneksi nykyinen hallitus puolitti pakolaiskiintiön reilusta tuhannesta 500 henkilöön vuodessa.
Kysymys kuuluu: kenen etua SDP todella ajaa?
Kuka Äänestää SDP:ta
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset 1
- Anonyymi00001UUSI
Noin neljäsosa äänestäjistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681460
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58715Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.87677Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203568- 48526
- 37506
- 121498
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15480Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus49479- 25473