Oletko sinäkin tällänen

Anonyymi-ap

Kehut toista menestymisestä, onnesta, saavutuksista jne. Mutta oikeasti olet hälle vihanen, kadehit ja yrität saada häntä heikommaksi

Ja että esiinnyt toisille ilosena, rehtinä, kivana. Mutta puhut selän takana pskaa, mustamaalaat js heikennät niitä


Minä olen

31

288

    Vastaukset 31

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      M mies vauhdissa jälleen.

      • Anonyymi00002

        En oo Marko

        Mun nini alkaa R:llä


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        En oo Marko

        Mun nini alkaa R:llä

        Mikäs vihainen nainen siellä taas mustamaalaa ihmisiä xD


      • Anonyymi00027
        UUSI
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        En oo Marko

        Mun nini alkaa R:llä

        Kuka ihme olet?


    • Anonyymi00003

      En ole tuollainen, enkä pidä tuollaisia lähipiirissänikään.

      • Anonyymi00008

        Sua vedetään höplästä. Tää on jonkun mustamaalausketju.

        Ei kannata herkkien lähteä näihin manipulointeihin mukaan.


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Sua vedetään höplästä. Tää on jonkun mustamaalausketju.

        Ei kannata herkkien lähteä näihin manipulointeihin mukaan.

        Vastasit varmaan väärään kohtaan. Juuri sanoin, että en ole tuollainen eikä lähipiirissä ole tuollaisia, joten ei liity minuun mikään tuollainen.


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Sua vedetään höplästä. Tää on jonkun mustamaalausketju.

        Ei kannata herkkien lähteä näihin manipulointeihin mukaan.

        Olen erityisherkkä mutta kyllä mä kestän tämmöset, älä huoli!


      • Anonyymi00032
        UUSI

        Meinasin tulla vastaamaan samaa. Sitten tajusin, että tämä on vanha aloitus ka tuo oli todennäköisesti oma vastaukseni 😅


    • Anonyymi00009

      En ole tuollainen ihminen.
      Olen aina iloinen toisten onnesta ja saavutuksista.
      Vähän voin olla tietysti kateellinen mutta sehän on vain normaali tunne.
      Mä en puhu pjaskaa kenestäkään aina perustuu tosiasioihin jos jotain negatiivista pitää jakaa.
      En jaksa aina olla iloinen itsekkään enkä ala sitä maskaamaan, kaikki tunteet tulee mulla kyllä esiin aitona.

      • Anonyymi00012

        Mäpä imartelen mielistelen teeskentelen jne kun hymyilen ja katon silmiin samaan aikaan mietin et "voi mikä kuspää"


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Mäpä imartelen mielistelen teeskentelen jne kun hymyilen ja katon silmiin samaan aikaan mietin et "voi mikä kuspää"

        Aijaa, en mä tuollaista yleensäkkään ihmisistä ajattele. Mut mä oonkin vähän tällänen hömelö nainen enkä ajattele pahaa kenestäkään, ennenkuin teot osoittavat toisin.


    • Anonyymi00011

      En. Mutta en minäkään viaton ja täydellinen ole.

    • Anonyymi00013

      En kehu edes omia lapsiani kehu ei kannusta yrittämään enemmän kehumalla jopa lapsi saattaa tyytyä siihen osaamiseen mikä on miksi yrittää enempää kuin isille/äitille riittää työhän on hyvä osata valita sen elintason mukaan jonka haluaa eikö se ole opetettu jokaisella jo kotona kuinka rahan perässä juostaan onko niin edes tyytyväinen elämäänsä ylättävän monikon kun ei elämään muuta jääny kuin raha kaikki muu meni sen perässä juostessa onnitteluni teille jotka niin teitte mahtaa olla ihana elämä millainen on ihminen joka juoksee rahan perässä vähintäänkin narsistinen jos ei jo narsisti rahaa tarvi kun unelmoen toteuttamiseen ja elämiseen jos ei halua kiviaikaan siirtyä haave on eri asia kuin unelma haaveet ei toteudu välttis koskaan perinteiset haaveet eivät ole mitään sellaista mitä saa rahalla joku jossain kohti halus vaihtaa unelmoen ja haaveiden paikkoja unelmoidaan siis niistä mistä mä olen joskus haaveillu ja haaveillaan niistä mistä jotkut joskus unelmoi etelän matkoista sun muusta p askasta kaikista niistä tulee lisäkuluja ja menoja halvin mahdollinen asumismuoto on vuokralla asuminen sen on insinöörit helsingissä laskenu jo kauan sitte mistä omakotitalossa todellisuudessa maksetaan omasta rauhasta tehdä omalla pihallaan mitä haluaa jos pihallaan juoksee munasillaan esimerkiksi ja se naapuria häiritsee on naapuri se joka syyllistyi tirkistelyyn tällöin poliisi ei voi puuttua edes siihen jos joku sairas yksilö vetää käteen ikkunansa edessä ohijuoksevia lapsia kyyläten pitäs yhteisön hoitaa moinen ongelma itse omankäden oikeudella poliisi kun voi puuttua vasta sitten kun vahinko on jo tapahtunut niin sanotusti ei osaa poliisi lukea ajatuksia ennaltaehkäisevästi mistä tiedän hämeessä oli yksi vanha taksikuski joka näin kuulemma teki yhteisöä haittasi mu poliisin kädet oli sidottu kun oli sisäällä kotonaan kuitenkin tulkintana kai ohikulkija on se joka tirkistelyyn syyllistyy ei ole mitään asiaa katsoa sisälle toisten koteihin vaikka olisi esteetön näkymä

      • Anonyymi00029
        UUSI

        Et kehu omia lapsia???


    • Anonyymi00016

      Minä en ole sellainen!

    • Anonyymi00017

      Tuollainen on pahimman luokan ihminen, koska hänen tehtävänsä tässä elämässä on yrittää tehdä itsensä paremmaksi ihmiseksi, eikä yrittää vaikuttaa toiseen tekemällä hänet huonommaksi ja heikommaksi ihmiseksi. Luoja huomaa nimenomaan tuollaiset ihmiset ja tuollainen näkyy varmuudella ihmisen seuraavassa elämässä.

      • Anonyymi00022

        Menee puurot ja vellit sekasin

        "luoja"? Ja samaan yhteyteen "seuraava elämä", kristinuskossa ei ole seuraavaa, elämää, vai mihinkä luojaan viittaat?

        Toki ylipäätään mitään luojia, jumalia, piruja tms ei ole olemassa muualla, kuin imisen aivotoiminnan tuotteena. Ne lakkaa olemasta, siinä kohtaa kun ihminen ja aivot kuolevat


    • Anonyymi00018

      Se ei ole ok yrittää porukalla pilata jonkun elämää ja sitten uhtiutua..

      • Anonyymi00019

        uhriutua


      • Anonyymi00020

        Niin, kuullostaa tutulta. En siis kuulu mihinkään porukkaan, enkä ole sopuli, olen ainostaan uhri ja kyllä se näyttää hiton oudolta kun pilaaja yrittää uhriutua, sitä ei oikein silmät usko todeksi. Muutenkin koko kuvio ja tilanne on ollut koko ajan täysin vailla järkeä ja inhimillisyyttä.


    • Anonyymi00021

      En. ole . Yritän. Ktkeö kaikin keinoin jos mulla menee huonosti ettei kukaan huomaisi tai tietäisi totuutta .
      Mutta en ole kateelinen paska niiku AP.
      Mihin kuuluu toi paska puhuminen ja halventaninen kun silmä vältää.
      Ei kiinosta olla
      Enkä halua kyllä kyseisen ihmistyypin tyypin edustajia lähipiiriin .
      On. Kiitolisuudesta ja tyytyväisyydestä jnyt oppimatta jo lapsena .
      Elämä ei ole kilpailua vain .

    • Anonyymi00023

      Tiedän, että olet tuollainen.
      Tajusin sen vaan liian myöhään.
      Elämäni olisi ollut niin paljon helpompi kun olisin älynnyt vikasi ajoissa ja karttanut sinua alusta asti.

    • Anonyymi00024
      UUSI

      M.i.k.a pikkunen teletappi.Mustasukkainrn siittiösolu...ois kuulunu lakanalle eikä ihmisten riesaksi.

    • Anonyymi00025
      UUSI

      En ole. Olen kyllä ihan iloinen kaivattuni menestyksestä. Hän on ansainnut sen. Menestys ei tosin vaikuta mihinkään suuntaan kaipuun suhteen. Oma menestys vaikuttaa enemmän. Menestyneenä on helpompi rakastaa muita, kun ei tunne alemmuutta tms.
      Naiselta

    • Anonyymi00026
      UUSI

      Mä vastaan kelle haluan ei sulta pois.

    • Anonyymi00028
      UUSI

      En ole, en koe kateutta tai vihaa juuri ollenkaa. - mieheltä

      • Anonyymi00030
        UUSI

        Sinä oletkin ihana. Oikeasti.
        -Sivusta vain


    • Anonyymi00031
      UUSI

      en ole... naiselta. enkä pidä tuommoisista ihmisistä ja heitä on paljon.

    • Anonyymi00033
      UUSI

      Voin olla kateellinen ja kehua silti. Ei ikinä tulisi mieleenkään tehdä mitään ilkeitä asioita hänelle.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      677
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      51
      582
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      478
    Aihe