Onko se parempi sitten...

Tosiaanko jotkut ihmiset ottavat mielummin sen riskin ettei ole varmasti enää mahdollista kun aikaa kuluu kuin se riski että kokeilisivat ja lähestyisivät oli lopputulos mikä hyvänsä?
12250
5Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei kannatta ottaa riskejä.

2Äänestä
  • Puuttuu itsetunto

    2Äänestä

Hmm....itse kyl haluaisin.....koska jos ei....niin mitä järkeä kaikessa olisi🤔
Eihän muuten voi saada yhtään mistään mitään🤔

9Äänestä

Ite otan ennemmin riskejä elämässä kuin että miettisin loppu ikäni, mitä jos? Olisiko voinut?
Laitoin itseni kokonaan likoon jonkun takia
joka merkitsi mulle, sekä jonkun takia johon halusin tutustua...
Ei kovin hyvin käynyt mut, eipä tarvii ainakaan miettiä ja katua etten uskaltanut.

-naiselta

2Äänestä

Otan vaikka millaisia riskejä, jos tiedän että teen oikein.

1Äänestä
  • Eihän se silloin mikään riski ole.

    1Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Eihän se silloin mikään riski ole.

    Tekemällä oikein voi menettää asioita joista tykkää. Ja usein menettääkin. Se on se menettämisen riski, jonka joutuu ottamaan, jos haluaa säilyttää hyvän omantunnon ja omanarvontunnon. Toki se on sen arvoistakin. Isompi riski olisi menettää mielenrauha.

    2Äänestä

Otin riskin ja näytin tunteeni. Se ei ollutkaan hyvä juttu. Nyt kaihdan riskejä, etten satuta itseäni tai muita liikaa.
Nainen

1Äänestä
  • Miksi ei ollut hyvä juttu?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Miksi ei ollut hyvä juttu?

    Siitä ei seurannut mitään hyvää. Voi olla, että välimme olisivat luontevammat ja läheisemmät ilman sitä iltaa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Siitä ei seurannut mitään hyvää. Voi olla, että välimme olisivat luontevammat ja läheisemmät ilman sitä iltaa.

    Kirjoitat, että näytit tunteesi eli teit mitä?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kirjoitat, että näytit tunteesi eli teit mitä?

    En enää käy sitä täällä läpi. Riittävästi täällä kirjoittanut aiheesta. Kyllä vastapuolelle tuli tunteeni selväksi. Hän kyllä tietää, mitä tein. En silti kadu sitä. Se oli minun luonteelleni ominaista ja jos se oli hänelle liian suuri järkytys, niin minä olen hänelle "liian suuri järkytys". Selvisipä se ainakin molemmille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tosiaanko jotkut ihmiset ottavat mielummin sen riskin ettei ole varmasti enää mahdollista kun aikaa kuluu kuin se riski että kokeilisivat ja lähestyisivät oli lopputulos mikä hyvänsä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu