meni pilalle, koska yhä kerrottiin sellaisesta minua paljon nuoremmasta henkilöstä, jonka kanssa en koskaan halua olla missään tekemisissä! Kävelin polulla ja itkin, koska kukaan ei ole moneeen vuoteen ymmärtänyt sitä kuinka hunosti olen voinut! Eilen se vaaleatukkainen nainen on samassa bussissa vaaleanpunainen pusero yllään ja tänään hänellä oli musta pusero! Minua alkoi ahdistaa todella paljon, koska kaikki tuollainen on minulle täysin turhaa kerrontaa! Siksi jäin heti seuraavalla pysäkillä pois! Hänestä on kauan kerrottu ja suurin osa siitä on ollut täysin turhaa, koska en todellakaan ole hölmö! Proejektin toteutus on ontunut todella pahasti jo monen vuoden ajan! Kunpa olisi ollut se yhdyshenkilö!
Tämäkin päivä
Anonyymi-ap
786
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En ole tarvinnut minkäänlaista kerrontaa moneen vuoteen! Ja te vaan jatkoitte sitä piittaamatta mitään siitä miltä se kaikki minusta tuntui! Jos olisitte älynneet olla täysin hiljaa muutaman kuukauden ajan, kaikki olisi ollut selvää jo vuosia sitten! Mutta joillakin ei vaan ollut ymmärrystä siihen, miten pahalta se kaikki tuntui minusta! Ettekö ymmärtäneet edes sitä, ettei minulla ollut mitään pakopaikkaa, jotta olisin kokenut olevani turvassa!
Josko pikkuhiljaa kertoisit itsestäsi tunnisteet kun jostain toisestakin kerrot.
Onks sul s. Ki tso
Aika monella palstalla tämä ihminen kyllä käy vinkumassa.
Ehkä jotain vikaa vikaa vikaa korvien välissä...
Ei mitään "ehkä", vaan tosiaan on vikaa ja pahasti. En tiedä, kuuleeko ja näkeekö harhoja ja onko edes vapaalla jalalla vai jollain suljetulla osastolla, mutta ei todellakaan ihan tervettä menoa hänellä ole. Ja aina samat jutut hänellä. En tiedä, mutta ehkä hänelle tekisi hyvää, jos hänellä ei olisi mahdollisuutta kirjoittaa tänne, koska ei tuo hänen tila ole ainakaan parantunut tänne kirjoittamalla vuosien saatossa.
Ja tosiaan, tietääkseni suljetullakin osastolla potilaat saavat olla netissä jne.
Ai saa olla vai? Ookei, kylmät väreet menee pitkin selkää.
Joo, kyllä saa. Eihän siinä mitään järkeä ole, mutta niin se vaan kuulemma on.