Hotlips huijjaa

Anonyymi-ap

Tein tilauksen verkkokaupasta, kun oli oikein hyvä hinta tuotteelle. No se olikin sitten unelmaa. Tilaus peruutettiin päiviä sen jälkeen ja kyseltäessa asiaa ilmoitettiin, ett tuotteessa oli väärä hinta.

Ihan hanurista. Luulisi että kauppasopimus on pitävä, mutta eipä näköjään koske virolaisia firmoja.

6

138

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Joudut nyt vaan turvautumaan omaan räpylääsi.

      • Anonyymi00002

        Väärin. Tilaan muualta. Ei se sen vaikeampaa ole.


      • Anonyymi00009

        Sää mää ja bää tietää buaahaa


    • Anonyymi00003

      Mulle klvi täysin sama tilanne. Ei kai se nyt asiakkaan vika ole, että hinnat on heidän mielestään väärin?

    • Anonyymi00008

      Toki voit tehdä tuosta valituksen ja sinun pitäisi saada se samalla hinnalla mikä on ilmoitettu ja minkä olet maksanut, olettaen että esimerkiksi sadan euron hintainen tuote ei ole ollut eurolla myynnissä ilman erillistä mainosta tms.

      Mutta lain mukaan sinun pitäisi saada tuo tuote sillä hinnalla minkä maksoit ja se koskee koko EU aluetta. Saat sen myös virosta sillä hinnalla koska Viro on EUn jäsen.

      Firmalla on myös oikeus perua kauppa, mutta olet oikeassa että siinä vaiheessa kun sinä olet jo maksanut, sopimus on pitävä ja virhe menee kaupan piikkiin.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      88
      3892
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      412
      1422
    3. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1107
    4. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      227
      933
    5. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      72
      933
    6. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      292
      835
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      802
    8. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      25
      727
    9. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      701
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      41
      693
    Aihe